4 kwietnia 2019, Paweł Maziarz

Toshiba zmienia nazwę na Dynabook - laptopy będą sprzedawane pod nową marką

Kategoria: Komputery Laptopy, Tematyka: SHARP Toshiba, Producenci: SHARP Toshiba

Dział komputerów Toshiby zmienił nazwę na Dynabook. W sklepach nadal jednak będziemy spotykać się ze znanymi seriami Portégé, Tecra i DynaEdge.

Toshiba to jeden z najbardziej innowacyjnych i rozpoznawalnych producentów laptopów… a przynajmniej tak było do tej pory, bo firma zmieniła nazwę na Dynabook. Co to oznacza dla klientów?

Decyzja ma związek z przejęciem Toshiba Client Solutions przez firmę Sharp. Japoński koncern wykupił większość udziałów sekcji odpowiedzialnej za komputery, a wraz z nią technologie, personel i kanały sprzedaży. Umowa nie obejmowała jednak prawa do posługiwania się marką Toshiba.

Wraz z początkiem roku rozpoczęto proces odcięcia się od identyfikacji z marką Toshiba (Toshiba Client Solutions) i zmiany nazwy na Dynabook (Dynabook Americas, Inc.). Marka ta jest obecna na rynku przeszło od 30 lat, ale do tej pory była głównie rozpoznawalna w Japonii. Teraz będzie można ją spotkać również w innych częściach świata - w tym Europie, Singapurze, Kanadzie i Australii.

Toshiba - zmiana marki na Dynabook

Oferta producenta obejmuje laptopy oraz związane z nimi urządzenia elektroniczne. Co istotne, produkty firmy nadal będą wychodzić pod dobrze rozpoznawalnymi markami podrzędnymi Portégé, Tecra i DynaEdge.

Dynabook zapowiada poszerzenie oferty o nowe produkty, w tym również rozwiązania z branży Internetu rzeczy (IoT) oraz gogle rozszerzonej rzeczywistości (AR). Pierwszych premier pod nową marką powinniśmy się spodziewać jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Business Wire, AndndTech

Komentarze

 • musslik, #

  ojej

 • Smuga, #

  Szkoda, że nie Dynablaster (starzy wyjadacze zrozumieją)...

 • Bartusiak69, #

  Idealny produkt zamachowca :D

 • xxx.514, #

  Bombowa rozrywka :D Ciekawe, czy "nowe" laptopy także będą... adekwatne.

 • Berry, #

  Produkowali szmelc, więc aby podnieść sprzedaż zmieniają nazwę, nic nowego :D
  Tak na prawdę to w środowiskach biznesowych/naukowych królują ThinkPad, Dell, MacBook (co wynika z moich obserwacji).

 • Silver, #

  Na jakiej podstawie stwierdzasz, że to szmelc? W moim ujęciu to jeden z mniej psujących się laptopów. Miałem L650 a także C850, która przeżyła nawet zalanie. W mojej ocenie to jeden z lepszych producentów choć plastiki mogłyby być lepsze i lepiej spasowane. Przegrali bo mają mało konkurencyjną ofertę. Nawet hejtowane HP się wybiło, szczególnie w sektorze korporacyjnym, po którym nie brakuje poleasingowych urządzeń.

 • Geriavit, #

  Dobrze, że ZMIANIAJĄ nazwę a nie zmieniają xD
  Ja rozumiem chamski błąd zaszyty głęboko w tekście ale żeby w tytule? :D

 • Paweł Maziarz, #

  To był błąd kontrolny żeby sprawdzić czujność naszych czytelników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 • BrumBrumBrum, #

  w sumie szkoda że toshiba nie potrafiła się zaprezentować na rynku. kiedyś to były najlepsze laptopy, ale niestety zatrzymali się w rozwoju.

 • Kropeczka, #

  Kolejny dobry produkt odchodzi do lamusa historii.

 • lkozierowski, #

  to jest próba ratunku niegdyś najlepszych laptopów na rynku, po doprowadzeniu Toshiby w zasadzie do upadku w związku m.in. z aferami finansowymi kalibru Lehman Brothers...z niczego innego to nie wynika

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap