9 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Nowe TicWatche dla aktywnych - funkcjonalne i wodoszczelne

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Ciekawostki Gadżety, Tematyka: SmartWatch akcesoria sportowe wearables CES 2019

TicWatch E2 i TicWatch S2 to najnowsze smartwatche dla aktywnych firmy Mobvoi. W drugiej generacji tych zegarków producent postarał się o kilka istotnych ulepszeń, czym pochwalił się podczas targów CES 2019.

Użytkownik, którego marzeniem jest dobry, a zarazem nieszczególnie drogi smartwatch z wearOS, prędzej czy później trafi na ten lub inny model spod znaku TicWatch. Producentem tych inteligentnych zegarków jest Mobvoi, który podczas targów CES 2019 zaprezentował swoje dwie pierwsze propozycje na ten rok.

Zegarki TicWatch E2 i TicWatch S2 kierowane są do osób, które preferują aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeden i drugi ma system wearOS (dający dostęp do wielu różnych aplikacji  i Asystenta Google), (nie najnowszy, ale za to sprawdzony) procesor Snapdragon Wear 2100, wbudowany czujnik tętna, 1,39-calowy wyświetlacz AMOLED (o rozdzielczości 400 x 400 pikseli), (zapewniający 1-2 dni działania) akumulator o pojemności 415 mAh oraz wodoszczelną konstrukcję (5 ATM).

TicWatch E2
TicWatch E2

Modele E2 i S2 nieznacznie różnią się stylistyką, która ma podkreślać to, że pierwszy reprezentuje klasę „na co dzień”, drugi zaś  – „na przygody”. Producent nie podał przy tym, czym będą różnić się te gadżety od strony technicznej, ale w pierwszej generacji była to przede wszystkim obecność (w modelu S) zintegrowanego modułu GPS, ale tym razem trafi on też do modelu z „E” w nazwie.

TicWatch S2
TicWatch S2

Firma Mobvoi potwierdziła, że modele E2 (Express 2) i S2 (Sport 2) dołączą do zaprezentowanego pod koniec ubiegłego roku C2 (Classic 2) w ciągu najbliższych tygodni. Ceny nie zostały jednak podane (choć raczej nie przekroczą 200 dolarów).

Źródło: Mobvoi, Digital Trends, Engadget, Android Authority

Komentarze

 • Dudi4Fr, #

  I co z tego że nowy skoro dalej jest oparty o przedpotopowy W2100...

  Niewiem czemu producenci tak się ociągają żeby zrobić zegarki z W3100.

 • obcypl, #

  z SW3100 musi być coś głębiej nie tak, bo nie widziałem nikogo, kto by go pokazał póki co. Mam wrażenie, że wprowadzenie nowego co-procesora dla trybu ambient wymaga sporych zmian w kodzie i przeprojektowania zachowań aplikacji...

 • Zwierzak, #

  "oraz wodoszczelną konstrukcję (5 ATM)."
  Przecież to pozwala na kąpiel w wannie.
  Polecam poczytać o klasach wodoszczelności panie autorze, bo szkoda pisać głupoty gdy wiedzy brak.


  50 m = WR50 = 5 ATM = 5 Bar:
  zegarki z tą klasą wodoszczelności pozwalają na kąpiel w wannie. Nadal nie można w nich pływać w basenie.

  Niektórzy mylą klasy wododszczelności z ilością metrów do których można zejść pod wodę. Jeżeli na zegarku widzimy oznaczenie 30 m, nie oznacza to, że w zegarku można zejść 30 metrów pod powierzchnię wody. Oznaczenie 30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar jest poparte badaniami w warunkach laboratoryjnych, w których działa ciśnienie statyczne.

 • Dizzy, #

  Polecam Ticwatch Pro.

 • endrju_pl, #

  Kupiłbym, gdyby tylko dali ekran Transflective...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)