14 lutego 2018, Wojciech Kulik

THQ Nordic rośnie i przejmuje Koch Media

Kategoria: Gry, Tematyka: Saints Row Metro Deep Silver Risen THQ Nordic, Producenci: Deep Silver

Przejęcie Koch Media oznacza, że w (już teraz obszernym) portfolio THQ Nordic pojawią się takie marki jak Saints Row, Dead Island, Risen i Metro. Szwedzki wydawca rośnie w bardzo szybkim tempie – najwyraźniej robi „to” dobrze.

THQ Nordic wyrasta na naprawdę poważnego wydawcę gier wideo. Lista posiadanych przez niego marek dynamicznie rośnie i właśnie wydłuża się o kolejne, bo firma zdecydowała się na przejęcie prawdziwego giganta: Koch Media.

Darksiders, Red Faction, Titan Quest, Company of Heroes, Spellforce… – te marki THQ Nordic ma już od dłuższego czasu. Wkrótce dołączą do nich między innymi Saints Row, Dead Island, Risen i Metro – szwedzki wydawca przejmie bowiem Koch Media (wraz z Deep Silver).

Firma THQ Nordic zapłaci za Koch Media 121 milionów euro i zapowiada, że nie ma w planach żadnych cięć. 

To może być dobra wiadomość dla wielbicieli (mogących teraz powrócić) marek Koch Media, a także przeciwników Denuvo. Firma THQ Nordic też bowiem nie przepada za tymi zabezpieczeniami i ostatnio zapowiedziała nawet, że nadchodzące gry (czyli Biomutant, Darksiders 3, This is the Police II i Fade to Silence) nie będą w ten sposób chronione.

Źródło: GamesIndustry

Komentarze

 • Finear, #

  >Saints Row, Red Faction, Titan Quest, Company of Heroes, Spellforce… – te marki THQ Nordic ma już od dłuższego czasu. Wkrótce dołączą do nich między innymi Saints Row

  saints row maja czy beda miec?


  kółko sie zamyka, wiele gier "wraca" do thq

 • Wojciech Kulik, #

  Będą - marka należy do Deep Silver. Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione.

 • ShifteD, #

  DAWAĆ DARKSIDERS 3 a nie machlojki jakieś tu odwalają :)

 • Mati-PL, #

  No i bajecznie, Volition wraca do THQ, było mi smutno kiedy oddział amerykański upadał. Mam nadzieję że dzięki temu Volition wróci do swojej dawnej dobrej formy.

  Pozdrawiam

 • drcocaina, #

  Czekam na SR w wykonaniu szwedzkiej ekipy - może wreszcie pojawi się jakaś alternatywa dla GTA Online.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.