5 grudnia 2018, Mateusz Tomczak

THQ Nordic nabyło prawa do marki Carmageddon

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole, Tematyka: wyścigi THQ Nordic

Historia serii Carmageddon sięga 1997 roku. Przez lata doczekaliśmy się kilku odsłon, THQ Nordic daje nadzieje na kolejną.

Need for Speed? Forza? Nuda. Na myśl o grach wyścigowych wielu graczy z uśmiechem przypomina sobie serię Carmageddon. Pojawiła się nadzieja, że za jakiś czas będą mieli okazję do zabawy z kolejnym tytułem.

Firma THQ Nordic pochwaliła się nabyciem praw do marki Carmageddon. Wydany komunikat jest niestety na tyle krótki i lakoniczny, że nie dowiadujemy się z niego niczego więcej. Tego typu sytuacje zawsze budzą nadzieje na nową grę. Trzeba mieć jednak na względzie, że THQ Nordic w ostatnim czasie dokonało kilku podobnych przejęć i trudno przypuszczać, którymi markami zechce zająć się w pierwszej kolejności.

Historia serii Carmageddon sięga 1997 roku. Ostatnia odsłona, Carmageddon: Max Damage, zadebiutowała z kolei w 2016 roku. Przez lata nie zmieniały się kontrowersyjne założenia dotyczące rozgrywki, w której poza samym ściganiem się znacznie odgrywało masakrowanie przechodniów.


Źródło: thqnordic, Carmageddon

Sonda

Kojarzysz tę serię?

 • 48
 • 6
 • 4
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Cacek93, #

  Jedyneczka do tej pory jest niesamowicie grywalna. Do tego remaster na androida świetnie nadaję się do odstresowania w podróży.

 • owatanka, #

  Potwierdzam gra na kompie byla swietna a remaster na androida prawie niczym sie nie rozni od wersji z pc , remster ma lepsza grafike ale za to jest latwiejsza,

 • tasioros, #

  Jest to dobra wiadomość, może w końcu zrobią coś nowego i porządnego. Na początek może byc nawet remake pierwszej cześci.
  Pamiętam jak grało się w demo na święta z kuzynostwem. Wystarczyło w pliku konfiguracyjnym (tekstowym) usunąć, bodajże 5-minutowy limit czasowy, i można było grać do woli. Tzn. nadal trzeba było rozjeżdżać wszystko co się dało, ale ile sobie gracz nabił, tyle jeździł.

 • MaxDamageDA, #

  Wychowałem się na Carmageddonie. Każda wiadomość na temat tej gry mnie cieszy :D

  Najnowsza odsłona po wszystkich łatkach jest całkiem dobra, ale jedynka to jest to!

 • LukisK, #

  Czekam na remastera 2 części z zombiakami :D ahh to były piękne czasy :)

 • immpyrc, #

  Ta gra to jest po prostu patologia
  Szkoda słów nawet na coś takiego

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)