13 listopada 2017, Wojciech Kulik

Fotel z siedzeniem chłodzącym... siedzenie

Kategoria: Gry Ciekawostki, Tematyka: Thermaltake Fotele gamingowe, Producenci: Thermaltake

Firma Thermaltake zaprezentowała fotel, który ma w siedzeniu ukryte wiatraczki obniżające temperaturę. Oto X Comfort Air Gaming Chair.

Thermaltake to spece od chłodzenia. Po wnętrzach obudów komputerowych i laptopach nadszedł czas na obniżanie temperatur… siedzeń graczy, czy też bardziej precyzyjnie: siedzeń foteli dla graczy.

Thermaltake X Comfort Air Gaming Chair na pozór wygląda jak zwykły fotel dla gracza, ale najlepsze kryje się w jego wnętrzu. Oto bowiem w siedzeniu ukryte zostały cztery 60-milimetrowe wentylatory. Osiągające prędkość 5100 obrotów na minutę elementy mają skutecznie obniżać temperaturę – od 0,6 do 1,5 stopnia Celsjusza. Generują przy tym hałas na poziomie ok. 32 dB.

Thermaltake X Comfort Air Gaming Chair fotel wentylacja

Co jeszcze można powiedzieć o tym fotelu? Jest wykonany z aluminium i gąbki, a także ma regulację wysokości i kąta nachylenia, 4-kierunkowe podłokietniki oraz podparcie dla odcinka lędźwiowego. Ogólnie rzecz biorąc mówimy tu więc o rasowym gamingowym meblu. 

Thermaltake X Comfort Air Gaming Chair fotel wygląd

Wam już pozostawiamy decyzję, czy wydanie 500 dolarów za buczący fotel z siedzeniem, które schłodzi wasze… siedzenie, to dobra inwestycja.

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

 • Zwis88, #

  Co za głupota.... Będzie bąki wywiewało jak ktoś będzie z podjary puszczał

 • kokosnh, #

  Tylko czekać aż zaczną naśladować fotele w autach w funkcjach, nie tylko wyglądzie kubełków.
  Taki w pełni elektrycznie regulowany fotel, z wentylacją, grzaniem i masażem...
  To by się sprzedawało.

 • Adrian Waleczny, #

  Sam mam zamiar kupić jakiś porządny fotel z masażem, nie są tanie, ale mam nadzieję, że będzie warto.

 • BARTOL48, #

  Można wilka dostać

 • belineaenter, #

  Widziałem przeróbkę fotela z masażami, grzaniem i chłodzeniem z Leksusa przerobiony na fotel do komputerka coś pięknego:P

 • adam24a1, #

  Nie ma jak przerobiony dobry fotel samochodowy trwały więcej regulacja ,a nie podkładanie jakiś poduszek pod głowę ,albo lędźwie . Mój były Dxracer po 4 latach siedliska całe się łuszczyło i było spękane a poduszki cały czas spadały albo nie były na swoim miejscu .Teraz porządny kubełkowy skórzany fotel samochodowy można kupić od tych co handlują anglikami za niewielkie pieniądze ,troszku przeróbek spód od poprzedniego fotela i można grać pracować wygodnie .

 • darioz, #

  Super to wygląda! Prawdziwi gracze ten fotel docenią i sobie kupią! A ja będę jednym z nich!
  Narzekają tylko ci co ich nie stać!!! Buraki i cebulaki!!!

 • sebmania, #

  Ciekawe czy można przerobić na chłodzenie wodne i podłączyć do jednego obiegu z kompem :D

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.