12 sierpnia 2017, Mateusz Tomczak

The Evil Within 2 grą dla twardzieli - zaczynajcie na najniższym poziomie trudności

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Survival horror Bethesda Tango Gameworks, Producenci: Bethesda Tango Gameworks

Shinji Mikami zapewnia, że The Evil Within 2 będzie zdecydowanie trudniejsze niż poprzednia odsłona serii.

Wedle obiegowej opinii, gry nie stanowią obecnie większego wyzwania, poziom trudności często okazuje się za niski dla wymagających graczy. Wyjątki nie pojawiają się często, ale wedle ostatnich zapowiedzi będzie nim między innymi The Evil Within 2.

Dobrze znany fanom gatunku survival horror, Shinji Mikami zapewnia, że The Evil Within 2 będzie zdecydowanie trudniejsze niż poprzednia odsłona serii. Być może niektórzy pamiętają, że i ona stanowiła spore wyzwanie, a zatem obecne deklaracje wydają się naprawdę ciekawe. Shinji Mikami posunął się w nich tak daleko, iż zaleca zabawę na najniższym poziomie trudności.

Będzie on tutaj oznaczony jako Casual. Poza nim wybrać można będzie poziomy Survival i Nightmare. John Johanas przypomina natomiast wcześniejsze zapowiedzi, wedle których przygotowywane są większe lokacje. Wyraźnie zaznacza, że mimo tego trudno będzie znaleźć miejsce, w którym bohater (a tym samym i gracz) poczuje się bezpiecznie.

„Gracz nigdy nie jest bezpieczny, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. W The Evil Within 2 stworzyliśmy bardzo duże poziomy, które można odkrywać we własnym tempie, ale nawet na tak wielkich mapach niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem.” – John Johanas, reżyser gry


Źródło: pcgamer, BethesdaSoftworksUK

Komentarze

 • vegasnight9, #

  I bardzo dobrze! Gry powinny być trudne.

 • Chiny_X, #

  Gry przede wszystkim powinna dawać przyjemność, a to czy ma być trudna czy łatwa, aby realizować ten cel, pozwala dostosować ustawienie trudności rozgrywki.
  Ale to tylko moje zdanie.

 • keeeper, #

  Racja! Ja bym jeszcze dopisał "Praca powinna być ciężka, a zarobki **jowe."

  Dopiero w takich warunkach Prawdziwy Polak może być szczęśliwy.

 • R2rr0, #

  Nie mówię, że to źle, ale wyczuwam słabą sprzedaż na konsolach :D

 • Snack3rS7PL, #

  Nie lubię tego typu gier, ale to jest podane tak ciekawie i ładnie, że chyba kiedyś będzie trzeba zagrać, no i wysoki poziom trudności to prztyczek w nos dla casuali i to mnie już cieszy : )))

 • harukapl, #

  Byle nie skończyło się jak z Resident Evil czy Outlast 2 które po pewnym czasie zmieniły się w symulator biegania...

 • SiLNOR3KI, #

  Ja jedynki nie mogę skończyć, za trudna. Spróbuję jeszcze podejścia z padem kiedyś...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.