29 listopada 2018, Wojciech Kulik

Pierwszy miliard mil Autopilota Tesli

Kategoria: Ciekawostki, Tematyka: samokierujące się samochody Motoryzacja Tesla

Czterdzieści tysięcy razy dookoła Ziemi lub pięć razy na Słońce i z powrotem – to właśnie miliard mil. Tyle samochody marki Tesla przejechały z aktywowaną funkcją Autopilot.

W pełni autonomiczne samochody to przyszłość, ale auta, które prostsze odcinki są w stanie pokonać bez pomocy kierowcy są już teraźniejszością. Jednym z systemów, który to umożliwia jest Autopilot zainstalowany w „elektrykach” marki Tesla. A wspominamy o nim ze względu na pewien kamień milowy…

I słowo „milowy” pasuje tutaj jak ulał, ponieważ (jak się okazuje) tesle przejechały już ponad miliard mil w trybie Autopilota. To oznacza, że na serwerach producenta znajduje się już wiele danych, które mogą pomóc mu w udoskonalaniu tej technologii, a także budowie systemu jazdy autonomicznej.

Aktualnie Autopilot jest bowiem raczej systemem wspomagającym kierowcę (samochód z nim pomaga utrzymywać lub zmieniać określony pas ruchu, asystuje przy hamowaniu i dodawaniu gazu, utrzymuje określoną prędkość czy też zajmuje miejsce parkingowe).

Na koniec dodajmy, że – co ciekawe – taki wynik oznacza, że średnio aż jedna mila na dziesięć jest przejeżdżana na Autopilocie. Producent poinformował bowiem wcześniej w tym miesiącu, że łącznie pół miliona tesli na drogach przejechało 10 miliardów mil.

Źródło: Electrek

Komentarze

 • owatanka, #

  Czasami zastanawiam sie dlaczego osobom postronnym tak zalezy na tym aby tesla nie odniosla sukcesu...

 • Qanon, #

  Uważam, że ogromna ilość osób trzyma kciuki i po cichu liczy na sukces. Osobiście uważam, że technologia Tesli odniesie sukces.
  Prawdziwa technologia Tesli...
  32°08'57.5"N 96°56'31.2"W

  Co do EM. Kto to wie... Pierwsza sprawa to związek SpaceX z napędem głowic ICBM. Tesla dotowana jest z budżetu US. SpaceX pośrednio z NASA. Jeśli to się potwierdzi to nie będzie za bardzo Tesli na rynku. Tym bardziej sukcesu.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap