14 maja 2019, Wojciech Kulik

Telewizory Samsung z usługami Apple

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: Samsung Smart TV Samsung Smart TV Apple, Producenci: Samsung Apple

Samsung przygotował aktualizację oprogramowania swoich telewizorów Smart TV. Pozwolą bezproblemowo korzystać z usług Apple.

Telewizory marki Samsung zaczynają otrzymywać aktualizacje, dzięki którym będą współpracować z usługami Apple. Na taką funkcjonalność mogą liczyć posiadacze modeli z tego roku oraz wybranych urządzeń z ubiegłorocznego katalogu.

Właściciele telewizorów Samsung Smart TV otrzymają przede wszystkim nową aplikację Apple TV. Oznacza to pełen i bezproblemowy dostęp do iTunes, a więc swojej biblioteki multimediów oraz sklepu, w którym znajduje się ponad 100 tysięcy filmów i programów, także w jakości 4K HDR.

Samsung Apple TV

Firma Samsung już teraz potwierdziła także, że nabywcy jej nowych telewizorów będą mogli skorzystać z usługi Apple TV+. Konkurencja dla Netfliksa i HBO GO zadebiutuje jesienią i zaoferuje obszerny katalog materiałów w wysokiej jakości na wyłączność.

Telewizory południowokoreańskiego producenta w 176 krajach pozwolą również skorzystać z AirPlay 2, a więc rozwiązania umożliwiającego wyświetlanie najrozmaitszych treści z iUrządzeń i maców bezpośrednio na dużym ekranie. Jak podsumował wiceprezes Won-Jin Lee:

„Przez ostatnie dziesięć lat Samsung był liderem pod względem wyboru treści, dostępnych na platformie Smart TV. Teraz, jako pierwszy producent telewizorów, poszerzamy [ją] o Apple TV. Tym samym podtrzymujemy tradycję i dostarczamy naszym użytkownikom najwyższą jakość rozrywki”.

Źródło: Samsung, Apple

Komentarze

 • POSTMAN, #

  A co ze starszymi modelami? Skoro jest jeden system Tizen to powinny być na nim wszystkie aplikacje. Przecież ludzie nie zmienią TV po 2 latach żeby mieć jakąś aplikacje w TV.

 • Smuga, #

  Tego producenci nie rozumieją jeszcze. Sądzą, że ludzie zarówno tablety jak i TV wymieniają raz na rok/dwa lata jak telefony.

 • EgzoPro, #

  To jest tragedia, kilka aplikacji, pusty sklep i brak dłuższego wsparcia. To jest jeden z powodów dla którego producenci z Azji nigdy nie osiągną sukcesu "własnych" systemów operacyjnych, gdyby Samsung rozwijał Androida zamiast Googla to miałby jeszcze niższe udziały niż Windows Phone. Dobrze że jest przeglądarka z obsługą JavaScript chociaż jestem ciekawy jakie standardy ES obsługuję z takim bogatym "wsparciem".

 • Vento87, #

  kurde... a ja mam z końcówki 2017 i dupa... Szkoda

 • kiko80, #

  Niech ten zakichany szajsung przywróci twitch.tv który usuną w ostatniej aktualizacji

 • vinyll, #

  Zawsze można dokupić Apple tv 4K wczoraj była aktualizacja i wszystko śmiga. Apple ma zawsze wyśrubowane wymagania, podejrzewam, że chodzi o tv samsunga z najmocniejszym procesorem.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)