10 maja 2018, Wojciech Kulik

Telewizory LG z asystentem SI po polsku [AKT.]

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: LG Smart TV sztuczna inteligencja, Producenci: LG

Firma LG robi w tym roku duży krok naprzód. Jej telewizory Smart TV z wyższej półki zaoferują użytkownikom dostęp do sztucznej inteligencji. Dzięki niej będą mogli sterować oni swoimi urządzeniami głosowo w niezwykle intuicyjny sposób.

Aktualizacja, 10 maja 2018: Stało się. Tak, jak zapowiadano, telewizory LG na rok 2018 otrzymały Asystenta Google współpracującego z technologią ThinQ AI. To oznacza nowoczesne funkcje „inteligentne” dla użytkowników.

Z Asystenta Google skorzystają właściciele tegorocznych modeli LG OLED i LG Super UHD, zamieniając tym samym telewizor w centrum inteligentnego domu. Rozwiązanie to współpracuje z tysiącami różnych urządzeń i gadżetów.

„Jestem przekonany, że udostępnienie Asystenta Google w telewizorach LG ze sztuczną inteligencją stanowi ważny krok w upowszechnianiu technologii AI w domach” – powiedział Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment w LG.

„Ze względu na wyjątkową współpracę z Google jesteśmy pierwszym producentem telewizorów, który oferuje Asystenta Google zintegrowanego z własnym systemem operacyjnym, co jest ogromną zaletą dla klientów będących entuzjastami systemu webOS” – dodał Kwon.

 

News, 11 kwietnia 2018: Polacy kupujący telewizory Smart TV stworzone po to, by znajdować się w centrum salonu, nie będą mieli utrudnionego wykorzystania ich wszystkich możliwości. Firma LG w tegorocznych modelach oferuje „sztuczną inteligencję w języku polskim”.

Na naszym rynku debiutują telewizory OLED oraz LCD-ki z serii Super UHD marki LG. Łączyć je ma nie tylko wysoka jakość obrazu czy nowoczesna stylistyka, ale też obecność ThinQ, czyli sztucznej inteligencji, jak się okazuje, także w języku polskim. Dzięki niej użytkownicy mogą w prosty sposób sterować odbiornikiem (i nie tylko), posługując się wyłącznie swoim głosem (w ojczystym języku). W dodatku dzięki stałemu uczeniu się systemu, wady wymowy nie powinny stanowić problemu.

LG AI TV

Funkcjonalność systemu nie ogranicza się do samego sterowania głosowego (zmieniania kanału lub poziomu głośności, przełączania źródła, włączania drzemki itp.). Nowy telewizor LG ma być jak „inteligentny głośnik”, czyli być w stanie odpowiadać na rozmaite pytania zadane przez użytkowników (np. o prognozę pogody). Przykład możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Firma LG zakłada, że w przyszłości ThinQ będzie bardzo obszernym ekosystemem. Dzięki temu telewizor będzie mógł z powodzeniem służyć do obsługi rozmaitych domowych urządzeń, takich jak lampy, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza czy sprzęt audio. 

LG AI TV OLED

LG zwraca tym samym uwagę na to, że choć sterowanie głosem było już wcześniej dostępne, jest on pierwszym producentem na świecie, który wyposażył swoje telewizory w sztuczną inteligencję. Podkreśla on również fakt, że jego system jest bardziej intuicyjny.

LG AI TV info

„Dzięki funkcjom sztucznej inteligencji wbudowanym w telewizory LG, użytkownicy mogą za pomocą poleceń głosowych wypowiadanych bezpośrednio do mikrofonu pilota, korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje najnowszy, zaawansowany asystent głosowy. Inteligentne sterowanie mową oraz współpraca z dodatkowymi urządzeniami zostały zapewnione dzięki opracowanej przez LG technologii uczenia się DeepThinQ, wykorzystującej przetwarzanie języka naturalnego” – dodał producent.

LG AI TV rodzina

Warto dodać, że język polski jest jednym z zaledwie dziesięciu obsługiwanych przez ThinQ. Pozostałe to angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, portugalski, koreański, rosyjski i turecki.

Źródło: LG News

Komentarze

 • dariozpata, #

  Ja pierdziele. Propaganda w tych reklamach przebija już komunę!!!

 • TicTac, #

  Niech jeszcze dodadzą naukę języków obcych interaktywnie jak z lektorem np na podstawie bazy słów użytkowników lub innej i tłumaczenie "w locie" obcojęzycznych programów i kupuję bez zastanowienie :)

 • Q'bot, #

  A po Ślunsku kaj jest?

 • TicTac, #

  No przecież mówią, że można Go nauczyć rozumienia nawet niewyraźnej mowy :) To po Śląsku pewnie też można będzie go nauczyć ... No chyba, że kupisz telewizor w Sosnowcu ...

 • Pankracy666, #

  Chyba wolę czekoladkę.

 • Skeletor, #

  Rozmowa po zakupie:

  Właściciel TV: LG ściągnij mi z torrentów Far Cry 5.
  TV: A dawno za kratami nie siedziałeś?
  Właściciel: A dawno ktoś cię młotem nie naprawiał ?
  TV: Na żartach się nie znasz? Już lecimy z tematem!

  Takiej SI potrzeba.

 • Gatts-25, #

  Dobra myśl.Wtedy nawet samotni ludzie będzie mieli z kim pogadać:).

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.