5 lipca 2017, Wojciech Kulik

TCL C70 - telewizor 4K HDR za nieduże pieniądze

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: Ultra HD TCL 4K HDR, Producenci: TCL

Specyfikacja telewizora TCL C70 przedstawia się naprawdę interesująco. Wydaje się on rozsądną propozycją dla mniej wymagających użytkowników.

Rozdzielczość 4K, jakość HDR, system audio od JBL i Smart TV na bazie Androida. Wszystko to zaś za naprawdę rozsądne pieniądze. Tak swoje telewizory C70 przedstawia producent, firma TCL.

Telewizory z serii C70 wyświetlają obraz o rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli) na ekranach o przekątnych 49, 55 lub 65 cali, w każdym przypadku zapewniając wysoki kontrast i żywe kolory, dzięki lokalnemu przyciemnianiu (Micro Dimming) oraz obsłudze funkcji HDR. Producent chwali się też jaśniejszą bielą i ciemniejszą czernią.

TCL C70 telewizor wygląd

Firma TCL równie mocno skoncentrowała się na audio. Stąd też skierowane w stronę widza 24-watowe głośniki JBL z technologiami DTS Premium Sound i Dolby Digital. Efektem ma być przestrzenny dźwięk 5.1 bez zakłóceń. Warto wspomnieć też o autorskim rozwiązaniu Smart Volume, którego zadaniem jest eliminacja wahań natężenia dźwięku przy zmianie kanałów. Innymi słowy, efektem ma być brak krzyczących reklam.

Do tego wszystkiego producent dorzuca jeszcze system Smart TV. Telewizory TCL C70 oddają do dyspozycji użytkownika platformę opartą na Androidzie, co oznacza dostęp do wielu aplikacji informacyjnych i rozrywkowych, obsługę wszystkich popularnych formatów multimedialnych oraz intuicyjną obsługę (w tym wyszukiwanie głosowe).

TCL C70 telewizor smart

Każdy telewizor został zamknięty w estetycznej obudowie i może być powieszony na ścianie (standard VESA 200x200). Ze specyfikacji należy również wspomnieć o jasności na poziomie 400 nitów, tunerach DVB-T2/C/S2, trybach specjalnych (np. film i gry), obsłudze DLNA i Bluetooth oraz złączach HDMI (trzy) i USB (dwa). 

Producent przygotował trzy wersje rozmiarowe. Ich ceny to:

 • 49-calowy TCL C70 – 2999 zł
 • 55-calowy TCL C70 – 3499 zł
 • 65-calowy TCL C70 – 5499 zł

Źródło: TCL

Komentarze

 • vegasnight9, #

  No to benchmark.pl do roboty. Czekamy na test!

 • ZiemoOne, #

  Dołączam sie do prośby, koniecznie test z uwzglednieniem 'input lag'a w grach

 • Wasek, #

  W trybie gry - 27ms
  + wyłączenie 'ulepszaczy' - 21,5ms

 • tomaszkarla, #

  Dla 1080p czy 4k? Bo w większości telewizorów jest różnica, czasem niewielka (to dobrze) a czasem znaczna.

 • Alpa-Chino, #

  400 nitow to troche malo, czy jestem przewrazliwiony? Wydaje sie nieduzo, biorac pod uwage, ze ma byc HDR.

 • Q2hvY2hsaWs6, #

  To mało, różnica pewnie jakaś jest, ale zapewne bez wodotrysków. Mnie bardziej ciekawi inputlag... pewnie jest spory.

 • kitamo, #

  zalezy co chcesz ogladac. Jak demka to mało. Jak normalne filmy to może byc. Jak gry to mogło by byc wiecej.

  Jakosc HDR to nie jasnosc wyrazona w nitach tylko roznica po miedzy czernią a tą jasnością.

  Możesz miec jasnoc 1000nit i poziom czerni 0,5nit
  albo jasnosc 400nit i poziom czerni 0,005nit

  roznica pomiedzy tymi wartosciami to HDR.

 • Tridefy, #

  Czytałeś ten test? Przecież to reklama, a nie rzetelny test, zresztą jak duża część testów na HDTV. Faktycznie trzeba robić zdjęcia i pisać że na androidzie 6.0 dla TV jest dostępny netflix ipla itp. Nie wierzycie? Przykłady :
  "PPI 1600
  Picture Performance Index (PPI) pozwala ocenić jakość obrazu poprzez uwzględnienie kluczowych elementów: rozdzielczości, kontrastu, gamy kolorów, ruchu i rodzaju ekranu." PPI(nazwa własna "technologii" TCL'a, żeby nie dostać kary, ale żeby klient myślał, że TV ma 1600Hz.
  "Odkryj szeroki wachlarz intensywnych i ultra-realistycznych kolorów cyfrowego kina w Twoim salonie, dzięki funkcji Wide Color Gamut, która odtwarza o 30% bogatsze kolory niż tradycyjne ekrany LED. ". Gdzie następnie jest pytanie co daje ta technologia? A no przecież wyjaśnienie przestrzeni barw CIE-1931. Napisano jaką cześć pokrywa? Oczywiście, że nie. Oczywiście można byłoby napisać jeszcze wiele tego typu "reklam".

 • klosz007, #

  A kiki to handlarz/sklep.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap