5 września 2018, Wojciech Kulik

Tak wygląda GTFO - horror, który przeżywa się ze znajomymi

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Survival horror Multiplayer Gameplay strzelanina

Każda kolejna zapowiedź umacnia nas w przekonaniu, że GTFO będzie klimatycznym horrorem kooperacyjnym, który będzie mógł zapewnić mnóstwo świetnej rozrywki, a jego premiera jest już naprawdę blisko.

GTFO – sam tytuł niektórych graczy zniechęcił do tej produkcji, ale ci, którzy jednak dają jej szansę, mogą się nieźle bawić. Nadzieję na to pozwala mieć nowy materiał wideo opublikowany przez 10 Chambers Collective, a więc samych twórców.

GTFO to kooperacyjny horror, którego najważniejsze cechy to „klimat suspensu, drużynowe rozwiązywanie zagadek i niezwykle intensywna walka”, jak możemy przeczytać na stronie gry na platformie Steam. Zabawa polega tutaj na eksploracji podziemnego kompleksu, zbieraniu artefaktów, zasobów i uzbrojenia, a także walce (i – w razie możliwości – jej unikaniu).

Nowy film trwa 9 minut i w tym czasie możemy przyjrzeć się (bardziej lub mniej) podstawowym elementom rozgrywki – poruszaniu się po świecie gry i interakcji z mapą, walce z przerażającymi stworzeniami, którymi wypełniona jest to podziemna pułapka, ale też samemu interfejsowi, który został nieźle pomyślany. Zresztą sami zobaczcie…

9 minut z grą GTFO – gameplay:

Premiera gry GTFO odbyć ma się jeszcze w tym roku, ale dokładna data nie została jak dotąd podana. 

Źródło: VG247, 10 Chgambers Collective

Komentarze

 • HomeAudio, #

  Wiem że zaraz zostanę zminusowany (pewnie kilka osób uważa mnie tutaj za trolla VR-owego) ale muszę to napisać: taka gra była by idealna pod VR. Klimat naprawdę wsysa na całego... a w VR była by miazga!

 • jools, #

  Żebyś nie czuł się zawiedziony - masz minusa :D
  No a co do gry to zapowiada się całkiem znośnie.

 • HomeAudio, #

  Czyli zgodnie z moimi przypuszczeniami....

 • jools, #

  Żebyś nie czuł się zawiedziony - masz minusa :D
  No a co do gry to zapowiada się całkiem znośnie.

 • kitamo, #

  Tez uważam że na VR była by miazga :P bo to fajny dynamiczny klimat.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.