16 października 2017, Wojciech Kulik

Tak wygląda Fluent Design w Windows 10

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne, Tematyka: Microsoft Na Topie Windows 10, Producenci: Microsoft

Odświeżony styl graficzny systemu Windows 10 został zaprezentowany na nowym filmiku. To okazja, by mu się dobrze przyjrzeć.

Jutro rozpocznie się proces udostępniania kolejnej dużej aktualizacji systemu Windows 10, znanej pod nazwą Fall Creators Update. Wraz z nią (przynajmniej w pewnym stopniu) pojawi się Fluent Design – odświeżony styl graficzny. Czas mu się przyjrzeć.

Fluent Deisgn to kosmetyczne zmiany w interfejsie – nowe efekty, animacje i przejścia. Microsoft chce, by jego system operacyjny wyglądał ładnie, przyjaźnie dla użytkownika i jednolicie. Szczególnie na to ostatnie przyjdzie nam jednak poczekać nieco dłużej. Projektanci muszą bowiem sami „zaktualizować” swoje aplikacje.

Niezależnie od tego, ile przyjdzie nam czekać, to – jak możecie zobaczyć na filmie poniżej – Fluent Design wygląda naprawdę dobrze: zmiany zdecydowanie nie są rewolucyjne, ale idą raczej w dobrym kierunku. Jest łagodniej i nowocześniej. Słowa jednak słowami, a materiał sam się nie obejrzy:

Oczywiście Fluent Design to tylko jedna z wielu nowości, które trafią do systemu Windows 10 wraz z aktualizacją Fall Creators Update. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, sprawdźcie nasze podsumowania najważniejszych zmian dla użytkowników domowych oraz tych dla biznesu.

Źródło: Microsoft

Komentarze

 • siwyandrew, #

  A wystarczyło przywrócić styl z windows 7, który wciąż jest przyjazny dla oka, czytelny, kompaktowy, idealny.

 • Zwis88, #

  Mi najbardziej brakuje klasycznego windows-a, o ile w 7 można było włączyć motyw classic, i było spoko to w 10 nie ma jak :/

 • silvver, #

  To nowy windows a już musi dostawać odświeżony interfejs? :D

 • Jayou, #

  Może skończyły im się pomysły na aktualizacje

 • pigula630, #

  także ten... "Fail Creators Update" :D

 • tanakov, #

  Odkryciem ten interface nie jest bo od dobrych kilkunastu miesięcy dostępny jest we wszystkich webowych aplikacjach MS

  Office 356 - outlook, kalendarz, onedrive itp..

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)