14 kwietnia 2018, Wojciech Kulik

Tak wygląda Code Vein, czyli Dark Souls w stylu anime - krótki gameplay

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Namco Bandai Gameplay gra akcji Shift, Producenci: Namco Bandai Shift

Rynkowa premiera gry Code Vein ma się odbyć jeszcze przed końcem tego roku. Spójrzmy więc, na co tak naprawdę czekamy. Pozwala na to świeżutki zapis rozgrywki – prosto od Bandai Namco.

Code Vein to gra, której twórcy nawet gdyby chcieliby, to nie potrafiliby ukryć inspiracji serią Dark Souls. Skomplikowana mechanika jest tutaj jednak podana w nieco bardziej przystępnej formie anime. Nowy zapis rozgrywki pozwala rzucić okiem na to dzieło.

Nowy, trwający nieco ponad minutę gameplay pozwala spojrzeć na to, jak prezentuje się dynamiczna walka  wampirzego protagonisty z mrocznymi oponentami w grze Code Vein, która nie wiadomo kiedy (poza tym, że w tym roku) trafi na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Code Vein – gameplay (2018):

Wyraźnie widać, że nawiązań do Dark Souls jest sporo, ale naprawdę trudno oceniać to negatywnie. Z Code Vein może być kawał solidnej produkcji dla miłośników tego gatunku – szczególnie tych, którym specyficzny klimat dzieła From Software nie przypadł do gustu.

Oczywiście nie można mówić o wiernej kopii, bo twórcy starają się też wprowadzić sporo świeżości. Czas pokaże, co z tego wyjdzie, ale bez wątpienia warto mieć ten tytuł na radarze.

Źródło: Twinfinite, GamesRadar+

Komentarze

 • legoras, #

  Dynamiczna?

 • Kenjiro, #

  Również się zdziwiłem, walka wygląda jak w zwolnionym tempie...
  Inna sprawa, że niespecjalnie mnie przekonują miecze większe od noszących je postaci, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że są miłośnicy takich "rozwiązań"...

 • ShifteD, #

  wyglada plastikowo. animacje jakby sie poruszali z kołkiem w dupie :p

 • dariozpata, #

  Kolejne japońskie dziwadło! Niech ci japońce wreszcie przestaną robić gry i już więcej nie katują nas tym swoimi dziwadłami!

 • boskibat, #

  Mów za siebie.

 • benutzer, #

  eee. Ale wiesz, że są całkowicie różne kultury? Ciebie śmieszą manga, a innych dziadki z krzyżami i różańcami na szyi.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap