24 lutego 2016, Mateusz Albin

Tablet Fujitsu Stylistic Q736 uwierzytelni na podstawie żył w dłoni

Kategoria: Mobile Tablety Technologie i Firma, Tematyka: Windows Phone 8 Fujitsu Bezpieczeństwo w firmie Sprzęt do firmy, Producenci: Fujitsu

Fujitsu Stylistic Q736 wyposażony w skaner naczyć krwionośnych ponoć jeszcze bezpieczniejszy od systemu biometrycznego.

Stylistic Q736

Fujitsu wprowadza na rynek tablet dla biznesu Stylistic Q736. Ma to być najbezpieczniejsze urządzenie mobilne. Dane na nim chroni czytnik układu żył w dłoni.

Jeżeli uważasz, że odcisk palca to nie jest wystarczające zabezpieczenie, powinno cię zainteresować rozwiązanie zaproponowane przez Fujitsu w ich najnowszym tablecie Stylistic Q736. PalmSecure to bezdotykowy system uwierzytelniania. Producent chwali go ze względu na łatwość i szybkość użycia, a także… higienę.

Uwierzytelnianie przez skaner żył

Uwierzytelnianie może przebiegać za pomocą biometrii lub kart procesorowych oraz karty opartych na technologii zbliżeniowej (ang. near-field communication, NFC). Ponadto STYLISTIC Q736 jest wyposażony w dyski szyfrowane oraz układ scalony TPM firmy Intel1, który umożliwia bezpieczne przechowywanie kluczy bezpieczeństwa i haseł.

Jak dokładnie działa system biometryczny? Wystarczy przesunąć dłonią nad urządzeniem. Fujitsu przekonuje, że identyfikacja osób na podstawie pozostałych cech biometrycznych, takich jak oczy, twarz, odciski palców, głos czy podpisy jest podatna na oszustwo. Naczynia krwionośne znajdują się wewnątrz ciała, a podrobienie ich unikalnych cech jest dużo trudniejsze.

Dane techniczne

Nowy sprzęt Fujitsu działa na procesorach Intel® Core™ i7 vPro™ 6. Posiada IPS Full HD ekran o przekątnej ekranu 33,8 cm (13,3 cala). Jego rozdzielczość to 1920×1080 pikseli. Podwójny digitalizator współpracuje z piórem cyfrowym. To ostatnie znajdziemy zresztą w pudełku. Poza nim w zestawie znajdują się dwie stacje dokujące. Pierwsza posiada dodatkowe pory, a druga klawiaturę, dodatkowe porty i gniazdo na zapasową baterię. Na pojedynczej baterii w trybie ciągłym pracować można przez ok. 9,5 godz. oraz maks. 15 godz. w wersji z drugą baterią. Poprzez Intel Pro Wireless Display można bezprzewodowo przesyłać obraz na zewnętrzny monitor.  Sam tablet waży niecały kilogram i pracuje na systemie operacyjnym Microsoft Windows 10 Pro.

Stylistic Q736

Stylistic Q736 będzie dostępny na całym świecie od marca 2016 r. Ceny są zależne od regionu i specyfikacji.

Sonda

Czy to dobre zabezpieczenie?

Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • adam6056, #

  Faktycznie... tego potrzebuje ludzkość... mogli by się na lepszych bateriach skupić moim zdaniem

 • bodziokrak, #

  Czekam na rozpoznawanie właściciela przez skan penisa w wzwodzie.

 • ahael, #

  To kobieta już nie odblokuje...

 • bodziokrak, #

  Mój błąd, ale nie każda kobieta, bo ta która ma partnera wystarczy że go poprosi bo potrzebuje odblokować tablet.

 • Jericho, #

  Chyba, że jest shemale :]

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.