10 października 2018, Wojciech Kulik

Biznesowy backup bez obaw o licencje - Synology Active Backup Suite

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: Synology Bezpieczeństwo w firmie, Producenci: Synology

„Dzięki pakietom Active Backup, mamy nadzieję na obniżenie bariery tworzenia kopii zapasowych dla firm” – wyjaśniają przedstawiciele firmy Synology.

Tworzenie kopii zapasowych to podstawa bezpieczeństwa w firmie. Backup pozwala uchronić się przed utratą danych w wyniku cyberwłamu, awarii czy infekcji. Pełną ochronę zapewniać ma bezpłatne oprogramowanie Synology Active Backup Suite przeznaczone dla użytkowników serwerów NAS tego producenta.

Na oprogramowanie składają się trzy bezpłatne pakiety, mające pozwalać na skuteczne zabezpieczanie danych na fizycznych serwerach, maszynach wirtualnych, dyskach chmurowych i podłączonych komputerach. To Active Backup for Business, Active Backup for G Suite i Active Backup for Office 365.

Synology Active Backup Suite

Oprogramowanie opiera się na backupie z CBT (czyli śledzeniem zmienionych bloków) i szybkiej technologii migawek. Oferuje między innymi ochronę maszyn wirtualnych i przywracanie bare-metal (czyli wraz z wszystkimi aplikacjami, ustawieniami i danymi). Oszczędność miejsca gwarantuje z kolei funkcja globalnej deduplikacji plików.

„Uważamy, że tworzenie kopii zapasowych jest niezbędne do utrzymania ciągłości działania firmy. Dzięki pakietom Active Backup, mamy nadzieję na obniżenie bariery tworzenia kopii zapasowych dla firm i chcemy zapewnić pełną ochronę obciążeń roboczych na serwerach fizycznych, maszynach wirtualnych i serwerach działających w chmurze, chroniąc firmę przed skutkami awarii” – komentuje Jia-Yu Liu z Synology.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie.

Źródło: Synology

Komentarze

 • Kenjiro, #

  Tylko, że:
  "Obsługiwane są tylko serwery Synology NAS z procesorami x64 i systemem plików Btrfs."
  https://www.synolog...ss_requireandlimit

  Powyższe znacząco ogranicza grono chętnych do kilkunastu najdroższych produktów Synology.

 • indianad, #

  Nie przesadzajcie. Ferro nie jest aż takie drogie a robi swoje.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.