11 czerwca 2019, Wojciech Kulik

Słuchawki SteelSeries Arctis 1 - to samo brzmienie w niższej cenie

Kategoria: Komputery Peryferia Słuchawki, Tematyka: SteelSeries Słuchawki dla graczy, Producenci: SteelSeries

Szukacie wygodnych i dobrze brzmiących słuchawek za stosunkowo nieduże pieniądze? Być może model SteelSeries Arctis 1 przypadnie wam do gustu.

SteelSeries Arctis 1 to najnowsze słuchawki gamingowe dołączające do rodziny cenionej za jakość wykonania, ergonomię i brzmienie. To nowy model podstawowy, a więc kierowany do osób, które nie chcą szczególnie głęboko sięgać do kieszeni.

Niższa cena oznacza oczywiście konieczność pójścia na pewne kompromisy, ale producent zapewnia, że podstawowe cechy pozostają niezmienione. Słuchawki SteelSeries Arctis 1 mają więc na przykład dokładnie te same przetworniki, co modele 3, 5, 7 i 9X, charakteryzują się kompatybilnością z pecetami, konsolami i smartfonami, a do tego są wyposażone w ten sam mikrofon ClearCast z technologią redukcji szumów. 

SteelSeries Arctis 1 słuchawki

Pierwsza różnica polega na tym, że wspominany mikrofon nie jest wysuwany jak w wyższych modelach, lecz odłączany. Kolejną jest brak (zapożyczonej z gogli narciarskich) opaski pałąka – do dostosowania słuchawek wykorzystuje się więc w tym przypadku stary, dobry mechanizm. Użytkownicy wciąż mogą jednak liczyć na (zapewniające odpowiednią wentylację) poduszki AirWeave i stalowe wzmocnienie pałąka.

„Arctis 1 to multiplatformowy zestaw słuchawkowy dla graczy, który dzięki swojej charakterystyce jest idealny do korzystania również poza domem. Odpinany mikrofon i wąska, niskoprofilowa konstrukcja sprawiają, że gracze mogą cieszyć się z jakości Arctis zarówno przed komputerem, konsolą, jak i w podróży, drodze do szkoły czy pracy” – zachwala producent.

SteelSeries Arctis 1 – specyfikacja słuchawek:

 • typ: przewodowe słuchawki gamingowe
 • połączenie: mini jack, 3,5 mm (przewód 3 m)
 • kompatybilność: PC, Mac, PlayStation, Xbox, Switch, Mobile
 • pasmo przenoszenia: 20 – 20 000 Hz
 • czułość: 100 dB
 • impedancja: 32 omy
 • mikrofon: odpinany, -38 dB, 100 – 10 000 Hz

SteelSeries Arctis 1 lifestyle

Ile kosztują słuchawki SteelSeries Arctis 1? Sugerowana cena detaliczna wynosi 255 złotych (a więc około 50 zł mniej niż „trójki”).

Źródło: SteelSeries

Komentarze

 • slo1q, #

  Chyba "to samo buczenie i dudnienie przeładowanym bassem we wciąż zbyt wysokiej cenie".
  To naprawdę nie są brzmieniowo dobre słuchawki.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)