14 kwietnia 2019, Mateusz Tomczak

Star Wars Jedi: Upadły zakon zapowiedziane - zobacz pierwszy zwiastun

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: EA Star Wars Na Topie Respawn Entertainment Zwiastuny gier przygodowa gra akcji Kiedy premiera, Producenci: EA Respawn Entertainment

Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutuje jeszcze w tym roku, dokładnie 15 listopada. Fabuła została osadzona wkrótce po wydarzeniach z filmu Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, zapowiedziano grę Star Wars Jedi: Upadły zakon. Fani uniwersum Star Wars mogą zacierać ręce, tym bardziej, że twórcy od razu podali sporo ważnych szczegółów.

Star Wars Jedi: Upadły zakon - data premiery

Przede wszystkim tajemnicy nie stanowi data premiery gry. Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutuje jeszcze w tym roku, dokładnie 15 listopada. Termin dotyczy wszystkich platform docelowych, a więc PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gry już teraz można składać zamówienia przedpremierowe.

Sami twórcy (studio Respawn Entertainment) określają Star Wars Jedi: Upadły zakon jako przygodową grę akcji. Fabuła została osadzona wkrótce po wydarzeniach z filmu Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów, skupi się przede wszystkim na postaci Cala Kestisa, który przeżył Rozkaz 66 - tajny dekret Imperatora, by wyeliminować wszystkich Jedi.

Fani uniwersum Star Wars otrzymać mają tutaj kultowe lokacje, broń, sprzęt oraz antagonistów, ale spotykają także zupełnie nowe tereny i postacie. Poza koniecznością eliminowania przeciwników należy nastawiać się na rozwiązywanie środowiskowych zagadek.

„Wielu fanów Gwiezdnych Wojen, w tym my sami, jest naprawdę zainteresowanych mrocznymi czasami, więc chcieliśmy zbadać ten tajemniczy, niebezpieczny okres. Zespół Lucasfilm okazał się dla nas niesamowitym partnerem, pomagając nam odkrywać i dalej rozwijać tę część historii uniwersum, w której Imperium znajduje się u szczytu potęgi, a pozostali przy życiu Jedi ukrywają się. W tej narracji stworzyliśmy grę z intensywną, ale przemyślaną i wciągającą walką w zwarciu, przy użyciu miecza świetlnego i Mocy, pozwalając każdemu spełnić swoją fantazję o staniu się rycerzem Jedi.” - Stig Asmussen, Game Director w Respawn Entertainment

Star Wars Jedi: Upadły zakon - pierwszy zwiastun


Źródło: EA

Komentarze

 • n4zgul, #

  To będzie jakiś FPS czy co to ? ?

 • Hans Olo, #

  Action adventure. Czyli "tomb raider" z lajtsejbrami.

 • xxx.514, #

  Długo trzeba było czekać od Force Unleashed 2, byle by postarali się o porządny scenariusz i rozsądnie długi gameplay.

 • Suncho, #

  Respawn E. ogolnie robi dobre gry..Titanfall i Call of Duty
  Jest szansa
  pozdro

 • Sharimsejn, #

  Oby gra była lepsza niż ostatnie filmy family DO lat 12.

 • Radical, #

  A nowa nadzieja to niby czym jest? Horrorem erotycznym? :)

 • Satanski, #

  Sądząc po głównym bohaterze, gra jest kierowana do dwunastolatków, także spodziewam się gniota.

 • Snake73, #

  Ciekawe czy lightsaber dalej będzie walił jak świecąca pała czy w końcu zacznie ciąć.

 • Smuga, #

  Na pewno pała. Taka jest teraz moda, że broń to "pałka" którą trzeba ileś razy przywalić. Ostatnie lata to wysyp takich prymitywnych mechanik ala Dark Souls, które choć trudne to w swojej istocie są niezwykle prymitywne - "idź i rąb jednym klawiszem przy 3 animacjach aż pasek życia spadnie do zera". Takiej finezji jak w starych Jedi Knightach (tam miecz to był miecz!) nie uświadczysz już pewnie nigdy. Przy aktywnym ustawieniu realistycznego cięcia gdzie jedno muśnięcie mogło przerżnąć na pół, a każdy ruch miecza był zależny od użytkownika - czuło się "to coś". Dzisiaj to tylko "pałuj".

 • Snake73, #

  Pamiętam jak się bawiłem odcinaniem rąk stormtrooper'om w JO i JA. Jak się trafiło na większy oddział to po ziemi walało się dużo odciętych kończyn z zaciśniętymi na nich blasterami.

 • rTech, #

  Oby był conajmniej dobry jak TFU to będę zadowolony i no dłuższy oczywiście :)

 • Bywalec2, #

  Gra zapowiada się interesująco. Wreszcie coś bez multiplayer. Czysty singleplayer, to należy docenić. Na pewno zagram.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap