16 maja 2018, Wojciech Kulik

S.T.A.L.K.E.R. 2 powstaje (i to jest ta dobra wiadomość)

Kategoria: Gry, Tematyka: GSC Game World strzelanina gra akcji Kiedy premiera, Producenci: GSC Game World

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że czuwają nad nią autorzy oryginalnej trylogii, a więc zespół GSC Game World z Ukrainy. Jaka zatem jest ta zła wiadomość? Cóż, może na razie nie warto się za bardzo ekscytować grą S.T.A.L.K.E.R. 2.

Jeżeli nie wierzyliście w to, że marzenia się spełniają, to część z was właśnie otrzymała dowód na to, że może być jednak inaczej (czasem trzeba tylko na to dłużej poczekać). Ekipa GSC Game World oficjalnie zapowiedziała grę S.T.A.L.K.E.R. 2 – pełnokrwistą kontynuację jednej z najbardziej klimatycznych serii tego stulecia. Niestety są też gorsze wiadomości…

Przede wszystkim warto przypomnieć, że o grze S.T.A.L.K.E.R. 2 mówiono już wcześniej ...i to dużo wcześniej, bo w 2010 roku. Premiera miała odbyć się dwa lata później, ale w tak zwanym międzyczasie ukraińskie studio GSC Game World zostało zamknięte, przez to także rozwój samego projektu został zatrzymany.

Trzy lata temu jednak ekipa GSC Game World powróciła do żywych i – przypomnijmy – zdążyła już nawet przekazać w ręce graczy swoje pierwsze dzieło, którym są Kozacy 3. Do doskonałości trochę zabrakło, ale zespół z Ukrainy udowodnił, że wciąż potrafi dać grze „to coś”.

„To coś”, mamy nadzieję, pojawi się również w grze S.T.A.L.K.E.R. 2, o której twórcy niespodziewanie przypomnieli. Wystartowała (niezbyt rozbudowana) strona projektu, która każe nam przekazać przy okazji wspominaną gorszą wiadomość. Jaką?

Otóż autorzy oryginalnej stalkerowej trylogii na przygotowanie jej kontynuacji będą potrzebować bardzo dużo czasu. Jeśli należy to rozumieć tak, jakby nakazywała to logika, to premiera gry S.T.A.L.K.E.R. 2 została zaplanowana na ...2021 rok.

Stalker 2 2021

Źródło: GSC Game World, PC Gamer

Komentarze

 • Duparomana, #

  I bardzo dobrze!!! Niech robią tylko dobrze.

 • Betonowy Druid, #

  Rzucą assety, trochę gameplayu w dobrym klimacie, scena połata i będzie po staremu, czyli fajna gra ^^

 • malpigwalt, #

  Po beznadziejnym Fallout 4, to następna gra na którą czekam z niecierpliwością.

 • Dudi4Fr, #

  Jaram się od wczoraj wieczora bardziej niż reaktor 4 w 1986!

  Tylko te 4 lata czekania :(

 • szydas, #

  Deklarowane 4 lata czekania. Jak będzie naprawdę to tylko Duke Nukem wie....

 • JSTMB, #

  Jaram się niesamowicie, 3 lata to dużo czekania aż chyba się zahibernuję :E

 • Dragonik, #

  Niech dadzą tego lektora który był w pierwszej części.

 • Smuga, #

  To akurat kwestia polskiego wydawcy i wybranej przez niego metody polonizacji. Mimo to jednak - fajnie by było znowu usłyszeć Mirosława Uttę, angielski brzmi debilnie tam, polskiego dubbingu nikt nie chce. Pozostają napisy i lektor, w tym drugim przypadku w grze dało to niesamowity i unikalny klimat, jak dla mnie powtórka tego w drugiej części to mus (z opcją wyłączenia dla chętnych rzecz jasna).

 • Macieyerk, #

  Myślałem, że GSC nie zrobi już Stalkera 2. Fakt większość oryginalnego (jeżeli nie wszyscy) zespołu odeszła i przeszła do 4AGames. Mimo wszystko jestem mega podekscytowany bardzo miła wiadomość na początek dnia.

 • dariozpata, #

  Być może Stalker 2 może okaże się dobrą grą ale warunek jest jeden! Maksymalne uproszczenie rozgrywki! Byłem w ciężkim szoku kiedy odpaliłem STalkera 1 a moja postać została postrzelona i się wykrwawiła na śmierć! Po tym zdarzeniu natychmiast usunąłem grę z dysku!
  Stalker 2 musi być inny i o wiele bardziej przystępniejszy bo w grach FPS nie chodzi o to aby się męćzyć ale fun! A fun jest wtedy kiedy strzelam do przecinwików a ci nie mogą mi nic zrobić!

 • IVPANVZERVI, #

  Hahaha trzeba używać bandaży xD

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.