14 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Specjaliści IT (niezmiennie) poszukiwani

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: IT Bezpieczeństwo w firmie Praca

Prawidłowe działanie infrastruktury informatycznej jest dziś właściwie podstawą funkcjonowania niemal każdego przedsiębiorstwa. Dlatego też nie powinno być zaskoczeniem, że 32 proc. europejskich firm planuje w najbliższej przyszłości utworzyć kolejne etaty dla specjalistów IT.

Pracy dla specjalistów IT nie brakuje i nie zabraknie. Z analizy „State of IT 2019” firmy Spiceworks wynika, że prawie co trzecie przedsiębiorstwo w Europie planuje zwiększenie zatrudnienia w tym właśnie obszarze w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Poszukiwani będą przede wszystkim specjaliści od cyberbezpieczeństwa. Coraz więcej firm zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że odpowiednia ochrona pozwala uchronić się nie tylko przed przestojami, ale też stratami finansowymi, jak i wizerunkowymi, a więc nie należy jej lekceważyć.

cyberbezpieczeństwo

„O bezpieczeństwie trzeba myśleć już na poziomie zakładania firmy, a potem projektowania każdego nowego produktu lub usługi. Wprowadzanie jakichkolwiek zabezpieczeń tuż po incydencie to wyrzucanie pieniędzy w błoto i firmy nie mogą już taktycznie reagować tu i teraz” – skomentował Richard Bennett z VMware.

„By to osiągnąć, organizacje muszą współpracować ze specjalistami, którzy wiedzą jak odrzucić dotychczasową reaktywną politykę opartą na zabezpieczaniu sprzętu, na rzecz m.in. dojrzałych, wysoce bezpiecznych i zdefiniowanych programowo firmowych sieci czy inteligentnych systemów, wykorzystujących analitykę predyktywną” – dodał Bennett.

Respondenci zwracali również uwagę na potrzebę podnoszenia kompetencji obecnego personelu z tego obszaru, ale choć cyberbezpieczeństwo to priorytetowa sprawa, to nowe oferty pracy będą czekać również na innych specjalistów. Szczególnie: administratorów sprzętu IT, wdrożeniowców oraz ekspertów zajmujących się rozwiązaniami sieciowymi. 

Źródło: inPlus Media. Fot.: pompi/Pixabay (1), TheDigitalArtist/Pixabay (2)

Komentarze

 • kokosnh, #

  wszyscy szukają specjalistów z doświadczeniem...

 • BariGT, #

  Ze wszystkich przypadkow rekrutacji z jakimi mialem stycznaosc w PL wylania sie nastepujacy obraz/taktyka:

  - Wpisujemy liste wymagan/poboznych zyczen (tych prawdziwych + takich ktorych nawet sami nie rozumiemy)

  - W sytuacji, gdzie na stowisko jest juz "polecony kandydat" to nie ma nawet znaczenia co sie wpisze.

  - mila panienka po markietingu dzwoni i zadaje jakies glupie pytania dla zmylki by na koniec zapytac o oczekiwania finansowe.

  - Z kandydatow ktorzy chcociaz troche prypominaja potrzebne umiejetnosci wybieramy jelenia gotowego/przycisnietego na tyle aby robic za okolice minimalnej.

  Tak w skrocie.

 • axelbest, #

  Przykład z życia:
  mieliśmy kandydata na stanowisko programisty JS (bez podziału na junior/regular/senior - bo chcemy wszystkich mieć).
  W zadaniu rekrutacyjnym daliśmy informację, że jak będą jakieś problemy z zadaniem, to niech odzywają się i ich nakierujemy na właściwe tory. Zadanie to typowy CRUD.

  1. Nikt nie poprosił o pomoc.
  2. Kandydat z 17-letnim doświadczeniem w korpo nie poradził sobie z zadaniem.
  3. Dwóch juniorów mimo, że coś tam zrobili, nie wykazywali chęci do dalszej nauki (j. ang., studia)
  4. Jeden kandydat który mógłby dostać pracę, nie odzywa się.

  Zauważyłem też, że pojawiaja się spece to robią nawet sobie maile typu "rekrutacjado_nazwa_firmy@gmail.com"....

 • Luc3k, #

  A u mnie w mieście na próżno szukać ofert dla branży IT. Potrzebni są elektrycy, budowlańcy, hydraulicy, kelnerzy, kucharze no i przede wszystkim kierowcy (w szczególności tirów). Ani jednej oferty nawet dla serwisanta komputerów, nie mówiąc już o specjalistach. Jeżeli już pojawi się jakaś oferta to na rozmowie dowiadujemy się, że praca dla starszego informatyka (zakres odpowiedzialności bardzo wysoki) jest warta 2000 zł netto.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)