3 marca 2017, Mateusz Tomczak

Sony Xperia XZ Premium najlepszym smartfonem targów MWC 2017

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: SONY Sony Xperia MWC 2017, Producenci: SONY

Sony ma powody do radości. Xperia XZ Premium zgarnęła najcenniejszą nagrodę przyznawaną na targach MWC.

Sony to jeden z tych producentów, którzy potraktowali targi MWC 2017 bardzo poważnie. Japończycy pokusili się o kilka wartych uwagi premier. Zaprezentowana została między innymi Xperia XZ Premium, który bardzo szybko została doceniona.

Organizacja GSMA uznała, iż to właśnie Xperia XZ Premium zasłużyła na miano najlepszego smartfona MWC 2017 i taką też nagrodę wręczyło przedstawicielom producenta. Z racji charakteru imprezy w Barcelonie, mówimy tutaj o jednym z najważniejszych wyróżnień, które Sony zapewne wykorzysta marketingowo.

Sony Xperia XZ Premium
Tsutomu Sato, Director of Global Product Marketing w Sony Mobile z nagrodą i samym smartfonem

Oczywiście nie każdy musi się z takim akurat wyborem zgadzać. Wprawdzie Sony wciąż ani trochę nie zmienia stylistyki, ale już specyfikacja omawianego modelu robi wrażenie. I nie chodzi tu w największym stopniu o 5.5-calowy ekran 4K, ponieważ na taką rozdzielczość Sony już kiedyś postawiło, ale bardziej o wsparcie HDR, kamerę Motion Eye pozwalającą na nagrywanie i odtwarzanie wideo super slow motion, a zwłaszcza procesor Qualcomm Snapdragon 835. Xperia XZ Premium to pierwszy smartfon z tym układem.

Przypominamy, że Xperia XZ Premium zadebiutuje w sprzedaży na wiosnę. Smartfon oferowany będzie w dwóch kolorach - Świetlisty Chrom oraz Głęboka Czerń.

Źródło: AnandTech, gsmarena

Sonda

Najlepszy smartfon targów MWC 2017?

 • 35
 • 15
 • 10
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • x7nofate3, #

  Co za ogromne ramki u tego przyciski ekranowe, spokojnie można by tam zmieścić ekran 6cali, Sony to syf

 • pablo11, #

  Kanciaste ramki ?? Ekran nie wychodzi na bok telefonu ??
  Czy to przypadkiem nie jest styl SONY ??
  Może Ci się to podobać, albo nie, ale wszystkie telefony nie muszą wyglądać tak samo...
  Ten kształt ma uzasadnienie praktyczne. Po pierwsze gdy ekran jest mniejszy w stosunku do telefonu to jest mniejsze ryzyko uszkodzenia ekranu oraz digitalizera (szybka pójdzie reszta nie koniecznie przy pewnym typie upadku). Dodatkowo mniejszy ekran w stosunku do rozmiarów telefonu (baterii) sprawi, że telefon dłużej będzie działać na baterii(tutaj kłóci się trochę z tym 4K, bo to całkowity bezsens, nawet full HD w telefonie jest sporym minusem-zwiększa obciążenie podzespołów przy generacji obrazu, przez co podnosi znacznie zużycie energii, a efektów nie widać bez lupy).
  Kanciaste ramki ?? Lepiej takie niż utylizacja kilku mln urządzeń z powodu zaokrąglonych ramek (Samsung S7 Edge).

 • LukisK, #

  Szkoda że tej kamerki super slow mo nie ma w LG G6 bo LG wygląda o wiele lepiej.

 • pablo11, #

  835 ok. Mam nadzieje że Qualcomm nie spaprał tym razem roboty i to nie jest przenośny grzejnik.
  Kamera z Slow motion. To coś naprawdę nowego, o ile chodzi o tą technologię Sony, która miała oferować gigantyczne ilości FPSów. Martwi mnie natomiast, czy oprogramowanie aparatu będzie sobie radziło dobrze. Sony ma najlepsze mobilne matryce, ale nie zawsze potrafił to wykorzystać.
  Nie ma informacji o baterii, a to ważne informacja. I informacji o cenie. Bo z baterią Sony już tak nie świeci naprzeciw konkurencji. A to była ważna karta przetargowa, bez której mimo iż telefony był na topowych układach, zwykle były średniakami. A Sony potrafi w momencie premiery wycenić swoje telefony drożej niż konkurencja(więc musi coś w zamian oferować).

 • hexenisalive, #

  Ogólnie, Sony z swoim oprogramowaniem ma u mnie 4-, za to że właśnie nie potrafią wykorzystać tego co mają pod nosem i niedosyt który mam przy używaniu ich UI...
  Ta 4- w zupełności wystarcza żeby dawać szansę Xperiom, niektóre modele przerastają moje oczekiwania.
  I dobrze.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.