1 września 2017, Mateusz Tomczak

Sony odkrywa karty - jako pierwsze stawia na Androida 8.0 Oreo i zapowiada aktualizacje

Kategoria: Mobile Telefony Systemy operacyjne Smartfony, Tematyka: SONY Google Android Sony Xperia Aktualizacja Androida IFA 2017 Android 8, Producenci: SONY

Android 8.0 Oreo trafi na 9 smartfonów Sony Xperia, które od pewnego czasu goszczą na rynku.

Sony mocno akcentuje swoją obecność na targach IFA 2017. Japoński producent przedstawił smartfony Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact, ale pokusił się też o zapowiedź, która zainteresować powinna właścicieli nieco starszych modeli.

Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact to propozycje o bardzo mocnych specyfikacjach. Wypada zaakcentować, że są to pierwsze zaprezentowane smartfony z preinstalowanym systemem Android 8.0 Oreo. W tej akurat kwestii Sony przebiło LG, ponieważ odsłonięty tego samego dnia LG V30 ma na pokładzie Androida 7.1.2 Nougat.

Android 8.0 Oreo

Dodatkowo Sony chce być też jednym z pierwszych producentów, który wystartuje z aktualizacjami dla obecnych już na rynku urządzeń. Dowiedzieliśmy się już, dla których konkretnie.

Smartfony Sony Xperia z aktualizacją do Androida 8.0 Oreo:

Oczywiście w podobnych przypadkach zawsze chciałoby się, aby lista była dłuższa. Załapaliście się? Terminy wdrażania aktualizacji poznać mamy w najbliższej przyszłości.

Źródło: phonearena

Komentarze

 • Konsole Rzondzom, #

  Update systemu u Apple - cała linia urządzeń do sprzętu sprzed 6 lat.

  Update systemu u androida - tylko wybrani. Do urządzeń maks sprzed 2 lat.

 • Kenjiro, #

  Liczba modeli telefonów z dostępnym bieżącym iOS - może kilkanaście.
  Liczba modeli telefonów z dostępnym bieżącym Androidem (liczę 7, bo 8 dopiero co wyszedł) - dziesiątki, jak nie setki.
  Nie wiem co ty chcesz porównywać, jabłka z gruszkami?

 • HardCorak, #

  pamiętaj jeśli porównujesz aktualizacje ios android rób to do nexusów, pixeli od google!

 • Raider0001, #

  A po co ci aktualizacja iphona która bez uprzedzenia wywali error bo ktoś wymienił śrubkę na nie oryginalną...

 • Konsole Rzondzom, #

  Ale nikt nie bawi się w takie dziadowanie jak pseudo tunningowcy androidziarze, a poza tym urządzenia Appla się nie psują.

 • czapelka21, #

  Mam Sony Xperia Z3 Compact i od początku roku już wiem, że andka 7.0 nie dostanę a telefon miał premierę jesienią 2014. Jednym słowem po 2 latach na telefon nic już nie dostaniesz. Śmiech na sali z takim producentem.

 • Zelazo94, #

  Radzę sie dowiedzieć dlaczego tak jest. To nie wina producentów telefonów a producenta procesora i bibliotek w nim zawartych. Na androida 7 nie wejdziesz nawet ze snapdragonem 801, ale za to z 425 już na luzie bo jest nowszy i wspiera nowe API(Coś jak stare karty grafiki które DirectXa 12 nie zobaczą). Także to nie wina SONY(czy każdego innego producenta) a Qualcomma ;)

 • DreamerDream, #

  Od czego mamy magików z xda :)

 • Zico89, #

  Dokładnie jest jak mówisz. W tym przypadku to Qualcom olał sprawę..

 • Zico89, #

  Narzekasz na jeden z najciekawszych telefonów w historii. Fakt że czasem szkiełko się odlepiało ale całokształt jego jest na duży +. Poza tym naucz się liczyć. Kom. miał premierę w 2014 r. a mamy 2017 to 3 lata różnicy.. w skrócie -> Idź trolować gdzie indziej

 • misiek12_sdz, #

  Świetna robota Sony. Patrzę na tą listę z nazewnictwem i nic nie wiem. X, XZ, XA jakieś 1, s, premium, performance, ultra. Który to flagowiec, różnią się czymkolwiek?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap