3 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Smartwatch z aparatem - LG ma kilka pomysłów

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Ciekawostki Gadżety, Tematyka: Patenty LG SmartWatch wearables, Producenci: LG

Zdaje się, że firma LG poważnie zastanawia się nad tym, czy smartwatch z aparatem mógłby być dobrym pomysłem. We wniosku patentowym przedstawia kilka różnych rozwiązań.

„Inteligentne zegarki” od dłuższego czasu pozwalają już na robienie zdjęć w takim sensie, że istnieje możliwość zdalnego wciśnięcia spustu migawki smartfonowej kamery. Firma LG zamierza jednak pójść dalej, a jej pomysł to smartwatch z aparatem ...choć właściwie nie jest to wcale taki nowy pomysł.

Być może część z was pamięta bowiem, że na rynku wylądował już smartwatch z wbudowanym aparatem – i to w 2013 roku. Był to Samsung Galaxy Gear pierwszej generacji. Koreański producent wycofał się jednak z tego rozwiązania w kolejnych modelach, a inni również nie wydawali się nim zainteresowani. Aż do teraz, kiedy o takiej opcji przypomniało sobie LG i postanowiło to opatentować.

Patent złożony przez LG w USPTO (czyli amerykańskim urzędzie patentowym) zawiera kilka projektów dotyczących integracji aparatu ze smartwatchem. Wśród pomysłów widzimy między innymi demontowalny moduł oraz regulowaną opaskę na pasek. Ma to być rozwiązanie problemu związanego z koniecznością obracania nadgarstka w celu ustawienia optymalnego kąta kamery. 

LG smartwatch patent 01

Firma LG pomyślała więc o tym, jak poradzić sobie z jedną z największych przeszkód, które uniemożliwiły wcześniej popularyzację takiego rozwiązania. Od razu też postarała się o przedstawienie kilku potencjalnych zastosowań: oprócz zwykłego robienia zdjęć, może to być korzystanie z czytnika kodów QR czy też używanie aplikacji służących na przykład do monitorowania spożywanych kalorii na podstawie fotografii potraw.

LG smartwatch patent 02

Źródło: USPTO, BGR, GSMArena

Sonda

Jaki to pomysł?

  • 1
  • 5
  • 11
  • 1
  • 9
  • 0
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.