7 września 2018, Wojciech Kulik

80-calowy Sharp Big Pad 4K - stworzony do usprawniania pracy

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: SHARP monitory wielkoformatowe Sprzęt do firmy, Producenci: SHARP

„Dzięki 80-calowemu monitorowi BIG PAD 4K, możemy zaproponować rozwiązanie dla specjalistycznych zastosowań, w których potrzebne jest wyświetlanie treści na większą skalę” – mówi przedstawiciel Sharp Electronics.

Monitor interaktywny znajduje się na wyposażeniu coraz większej liczby firm – te doceniają bowiem, że może on poprawić komfort pracy w zespołach i usprawnić prowadzenie spotkań. Z czasem ich wymagania rosną i producenci starają się im sprostać. Sharp na przykład wprowadził do sprzedaży nowy panel Big Pad 4K. Co to takiego?

Nowy Big Pad 4K – czyli Sharp PN-80TH5 – to 80-calowy monitor interaktywny o rozdzielczości 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli. W efekcie do dyspozycji pracowników oddany ma być duży obszar roboczy, który nie tylko może być dobrze wykorzystany, ale też pozostaje dobrze widoczny.

Dzięki technologii UV2A LCD treści na ekranie mają być wyświetlane zawsze w optymalny sposób, a odczyt poprawiać ma także wysoki kontrast 4000:1 i niezła jasność 300 cd/m2. Z kolei kąty widzenia to 176 stopni w pionie i poziomie. 

Według zapowiedzi pisanie na panelu ma być komfortowe – tak jakby pisało się po papierze. Producent wspomina również o technologii P-CAP rozpoznającej 30 punktów dotyku i funkcji rozpoznawania dotyku dłoni (zapobiegającej pojawianiu się przypadkowych zapisków).

Sharp Big Pad 4K przykłady

„Nasze interaktywne monitory BIG PAD są znane z najlepszej w swojej klasie wydajności technologii dotykowej oraz niezawodności. Teraz, dzięki dodatkowi w postaci 80-calowego monitora BIG PAD 4K, możemy zaproponować rozwiązanie dla specjalistycznych zastosowań, w których potrzebne jest wyświetlanie treści na większą skalę, a precyzyjne pisanie i wyjątkowa łatwość użytkowania są kluczowe” – powiedział Maciej Materna z Sharp Electronics.

Monitor może być zainstalowany pionowo, poziomo lub ekranem do góry, oddaje do dyspozycji porty USB, D-Sub, DisplayPort, HDMI, LAN i audio oraz gniazdo Mini OPS (z opcją podłączenia modułu HDBaseT) i zawiera pakiet podstawowych funkcji i narzędzi do pracy z rysunkami technicznymi, mapami czy arkuszami kalkulacyjnymi.

Źródło: Sharp

Komentarze

 • darioz007, #

  80 cali i zalosne 4K!!! Nie kupujcie tego bo piksele wielkosci centymetra wypala wam oczy!!!
  Oszaleli ci z Sharpa!!! Na tak gigantycznym ekranie 8K to absolutne minimum!!!
  Powtarzam 8K TO ABSOLUTNE MINIMUM PRZY TAKIM EKRANIE!!!

 • mati23, #

  Tak, tak, od razu niech dadzą 100k :D

 • altronix, #

  bzdura, wszystko zalezy od odleglosci, nawet full hd by wystarczylo przy wiekszej odleglosci

 • gogo3000, #

  drobny błąd :) "niezła jasność 300 cm/m2" powinno być cd/m^2

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.