24 lipca 2018, Wojciech Kulik

10 minut z nową Larą - tak wygląda Shadow of the Tomb Raider

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Eidos Square Enix Gameplay Tomb Raider Crystal Dynamics przygodowa gra akcji, Producenci: Eidos Square Enix

Firma Square Enix postanowiła zabrać nas na 10 minut do Paititi, gdzie Lara będzie mogła nabrać sił, uzupełnić zapasy i poznać kulturę tubylców. Oto jak prezentuje się gra Shadow of the Tomb Raider, której premiera jest już naprawdę blisko.

Jeszcze przed końcem tegorocznego lata Lara Croft powróci w grze Shadow of the Tomb Raider. Niedawno mogliśmy obejrzeć kilka ujęć z rozgrywki, a teraz ponownie możemy przekonać się, że olbrzymi budżet nie zostanie zmarnowany.

Firma Square Enix opublikowała nowy film. Niespełna 10-minutowy materiał zatytułowany Welcome to Paititi pozwala przyjrzeć się istotnym elementom rozgrywki. Widzimy między innymi standardową eksplorację, kupowanie i sprzedawanie przedmiotów czy efektowne przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Nie ma walki, ale tej mogliśmy się przyjrzeć wcześniej.

Autorzy pokazują tym filmem, że nowa część przygód odważnej archeolożki będzie pod pewnymi względami nieco wolniejsza, co ma też podkreślać większe niż kiedykolwiek znaczenie fabuły. W tytułowym Paititi będzie można na przykład spokojnie porozmawiać z tubylcami i skorzystać z ich pomocy. Zdecydowanie nie należy jednak rozumieć przez to, że nie będzie dynamizmu – w odpowiednich momentach go nie zabraknie.

10 minut z grą Shadow of the Tomb Raider – gameplay:

Premiera gry Shadow of the Tomb Raider na PC, PlayStation 4 i Xbox One odbędzie się 14 września.

Źródło: Square Enix, Dark Side of Gaming

Komentarze

 • kitamo, #

  Za szybko wydają kolejne odsłony Tomb Raidera.
  Już nie ma tego zachwytu jak po Tomb Raider z 2013 czy ROTTR.
  Powinni wypuszczać kolejną odsłonę raz na 4 lata i by wystarczyło.

 • zgon81, #

  Na pewno przekona ich taka argumentacja. Kwestia zachwytu jest ważniejsza niż zarabianie kasy...

 • kitamo, #

  pisałem do Square Enix i obiecali że wezmą moją sugestię pod uwagę.

 • G-36_Rebel, #

  Dobre, padlem. Pisales moze ze chcemy wiecej zagadek, kombinowania z fizyka i starozytnymi mechanizmami, wiecej labiryntow zamiast strzelania do wszystkiego co sie rusza i grindu na jagodach? Modernizacja ekwipunku i broni, rozwoj postaci jest jak najbardziej ok, no ale przygoda i zwiedzanie ruin jest lepsze. ;P

 • mutissj, #

  Coś na wzór Wiedzmina, może gothica czy assassin creeda chcą zrobić z tej gry..

 • booli, #

  ehh jaka szkoda, ze ta gra idzie w strone, w ktora wiekszosc nei chce zeby szla... chcemy labirynty, midnfuckowe zagadki, dzwignie, zapadnie, a dostaniemy pseudo rpg z qte :(

 • Chong-li, #

  Graficznie stoi na bardzo wysokim poziomie do tego jak dojdzie bardzo dobry wątek fabularny to pozycja must have przynajmniej u mnie.

 • fitgame, #

  Jak na mój gust ten nowy TR wygląda świetnie. Zmiana klimatu z zimowego na tropikalny na pewno wyjdzie na plus. Ogólnie nie byłem fanem TR-ów, ale to się zmieniło wraz z częścią wydaną w 2013r. Zapewne zagram i w SotTR gdy już trochę stanieje.

 • Vassago, #

  Ktoś wie na czym puszczane było to demo? To wersja z PC czy konsoli?

 • Kieresz, #

  na upartego moze to byc wersja konsolowa (xbox one X) bo chodzi w gownianych 30fps....

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap