7 sierpnia 2015, Wojciech Kulik

Seria Twierdza nie umarła - nowe gry w drodze

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry mobilne Gry iOS, Tematyka: Zwiastuny gier Firefly

Nadciąga mobilna wersja Stronghold Kingdoms oraz nowa, pełnoprawna odsłona zatytułowana roboczo Next.

Twierdza 2015

Są tu jacyś fani serii Twierdza? Pewnie ucieszą was najnowsze wieści, którymi z okazji targów Gamescom 2015 podzieliła się ekipa Firefly Studios

Zacznijmy od tego, że już wkrótce zadebiutuje Stronghold Kingdoms w wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS. Gra oferować ma typową dla serii rozgrywkę, jednocześnie jednak interfejs użytkownika dopasowany będzie do ekranów dotykowych. Sami twórcy mówią, że chcą „dotrzeć do nowych graczy oraz umożliwić obecnym większy komfort podczas bronienia swoich wiosek, czy planowania kolejnych ataków”. Co ciekawe, możliwa będzie rozgrywka międzyplatformowa pomiędzy posiadaczami iPhone’ów i iPadów a tymi, którzy Stronghold Kingdoms kupili w wersji na PC.

Na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że panowie z Firefly już rozpoczęli prace nad zupełnie nową, pełnoprawną odsłoną na komputery osobiste. Niestety producenci nie są gotowi, by ujawnić jakiekolwiek szczegóły – sama gra znajduje się bowiem dopiero na etapie tworzenia koncepcji. Obecnie produkcja nosi roboczy tytuł Stronghold Next i studio Firefly prosi graczy, aby ci podzielili się swoimi przemyśleniami za pośrednictwem portali społecznościowych. A może i wy macie jakieś pomysły i jakieś wizje odnośnie do zupełnie nowej Twierdzy? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Firefly

Komentarze

 • 3ndriu, #

  Twierdza 3 była po prostu kiepska, nowy krzyżowiec 2 też nie powala. Przejście na platformy mobilne dla umierającej marki może jakoś podratować markę. Pożyjemy, zobaczymy.

 • miszczu0097, #

  Tak legendarna seria, a gra nie trafi na konsole? :D

 • wojciechoslaw, #

  Data wydania: gdy będzie gotowa. Dobrze, że nie napisali miesiąc po Half Life 3.

 • Bostonawy, #

  Powinni skończyć na pierwszym Krzyżowcu. Nie życzę im źle ale jak mają wydawać gry pokroju Krzyżowiec 2 które wyglądają jakby je zrobiła kilkuosobowa ekipa ze studiem w garażu to już lepiej nic nie wydawać. Tylko katują dobre imię pierwszego Crusadera.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.