9 listopada 2018, Paweł Maziarz

Sapphire szykuje specjalną edycję Radeona RX 590 [AKT. znamy specyfikację]

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: AMD Radeon Sapphire AMD Polaris, Producenci: Sapphire

Model Radeon RX 590 8GB Nitro+ Special Edition ma wyróżniać się nie tylko efektownym wzornictwem, ale też fabrycznie podniesioną wydajnością.

Premiera karty graficznej AMD Radeon RX 590 zbliża się coraz większymi krokami, a my poznajemy kolejne konstrukcje partnerskich producentów. Co przygotowuje dla nas firma Sapphire?

W ofercie producenta pojawi się niereferencyjny model Radeon RX 590 8GB Nitro+ Special Edition, który został wyposażony w autorskie chłodzenie z dwoma dużymi wentylatorami. Uwagę zwraca niebieska obudowa akceleratora.

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Specjal Edition

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Specjal Edition

Na pokładzie znalazł się układ graficzny Polaris 30 z 2304 procesorami strumieniowymi oraz 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. Karta ma pracować z fabrycznie podniesionymi zegarami, ale dokładne wartości jeszcze nie są nam znane.

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Specjal Edition

Pozostało jeszcze przypomnieć, że premiera 590-tki została zaplanowana na 15 listopada… a przynajmniej na to wskazują nieoficjalne przecieki.

Aktualizacja 09.11.2018 19:20

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Special Edition

Poznaliśmy specyfikację techniczną modelu Sapphire Radeon RX 590 8GB Nitro+ Special Edition. Karta została fabrycznie podkręcona do 1560 MHz na rdzeniu i 8400 MHz na pamięciach. Użytkownik może jednak możliwość aktywowania cichego profilu (Silent), gdzie rdzeń pracuje z częstotliwością do 1545 MHz, a pamięci z 8000 MHz.

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Special Edition

Zastosowanie chłodzenie to autorska konstrukcja o nazwie Dual-X - obydwa wentylatory pozostają wyłączone do 56 stopni Celsjusza, więc w spoczynku i mniej wytężonej pracy możemy liczyć na całkowicie bezgłośne działanie. O temperaturze akceleratora informuje też podświetlane logo producenta na obudowie coolera.

Źródło: VideoCardz

Komentarze

 • Przeme742, #

  Już się nie mogę doczekać. Ale będzie się działo. Ciekawe jak z wydajnością i czy wydajnościowo dorówna chociaż GTX 1070 lub 1070 Ti.. Jeśli tak to biorę

 • Rafs0n, #

  Nie widzę tego żeby jakoś dogonił 1070 bo 590 to zboostowana 580. Sam mam 580 8GB i ciągle jestem za AMD ale dopóki nie wypuszczą czegoś innego to albo Vega 56(1070) albo Polaris 580/590(1060 6gb a co do 590 to pewnie między 1060 6gb a 1070) No chyba, że faktycznie zaskoczy ale nie tylko cenowo ;)

 • marcadir, #

  Chłopie przecież ta karta ma konkurować z GTX1060 a nie z 1070, nie ten pułap i nie ta cena.

 • BrumBrumBrum, #

  dla odmiany nvidia sama się zajęła selekcją chipów i życzy sobie dodatkowej kasy od producentów za możliwość tuningu. no cóż, nvidia drenuje nasze kieszenie ile wlezie, ale bez mojego udziału bo dawno kupowałem grafę.

 • BitBaron, #

  do kopania ETH bedzie sie nadawać :)

 • altronix, #

  radeony juz odpadly z gry w eth

 • Viperus, #

  Ciekawe czemu nie użyli jeszcze szybszych pamięci gddr6 lub hbm2 ? pewnie koszta

 • BrumBrumBrum, #

  gddr5 w wersji szybszej są niewiele wolniejsze od gddr6. poza tym cena gddr6 też jest tylko nieco wyższa niż gddr5, więc też tego nie rozumiem. z kolei HBM w każdej wersji wymaga interposera i pamięci HBM złożonej z wielu plastrów, to jest faktycznie drogie.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.