29 kwietnia 2019, Wojciech Kulik

Samsung Sero TV, czyli telewizor przewrócony na bok

Kategoria: RTV Telewizory Ciekawostki Internet, Tematyka: Samsung Na Topie QLED, Producenci: Samsung

Firma Samsung postanowiła trafić w serca Millenialsów. Zaprezentowała The Sero – telewizor z pionowym wyświetlaczem.

Telewizor powinien być dostosowany do treści, jakich oglądanie preferują użytkownicy. W erze Instagrama nadszedł więc czas na to, by wprowadzony do sprzedaży został telewizor pionowy, to znaczy: z wyświetlaczem obróconym o 90 stopni. Zaprezentowała go firma Samsung.

Samsung ma już w swojej ofercie kilka nietypowych odbiorników: to The Frame, który przypomina obraz oraz The Serif na charakterystycznych nóżkach. Teraz dołącza do nich The Sero, którego charakterystyczną cechą są odwrócone proporcje. 

Samsung Sero TV ma 43-calowy wyświetlacz QLED, który pozwala wygodnie oglądać materiały z portali społecznościowych, takich jak Instagram czy Snapchat, w naturalnym, pionowym układzie. Producent nie ujawnił rozdzielczości (choć pewnie to 4K), ale wspomniał o 4.1-kanałowym systemie audio o mocy 60 W.

Samsung The Sero TV

Południowokoreański producent zwraca uwagę na to, że poza filmami z portali społecznościowych, The Sero ma się również dobrze sprawdzać przy wyświetlaniu zdjęć czy przeglądaniu stron z komentarzami. Wypada też podkreślić, że ekran The Sero można w razie czego obrócić i uzyskać w ten sposób konwencjonalny telewizor. 

Bez wątpienia jest to interesująca koncepcja, ale czy rozwiązanie to można nazwać praktycznym? Odpowiedź zostawiamy wam. Dodamy tylko jeszcze na koniec, że cena w Korei wyniesie 18,9 mln wonów (czyli grubo ponad 60 tysięcy złotych). 

Źródło: Engadget, Samsung. Foto: Samsung

Komentarze

 • Dragonik, #

  Eeeee czyli jak strzyc głupie owieczki.

 • SRBPL, #

  Wow, Samsung odkrył Pivot! Za jedyne 60 tysięcy złotych...

 • zielony888, #

  Swoją drogą przypomina się mi stary Philips, ale normalny panoramiczny z bardzo podobnym designem. Jakby zbudowany na tafli szkła, a ten panel opiera się na podłodze i ścianie.

 • voxcordi, #

  Chyba nie rozumiecie intencji producenta...
  Wszak jest to dodatkowy ekran do smatfonów Samsunga bez konieczności składania na pół. :-)))

 • eltra, #

  O widzę jaka przystępna cena biorę 5 :)

 • xfire25, #

  Szczerze fajnie było by być odbiorcą takiego produktu. Proste życie ograniczające się do wyświetlenia zdjęć z instagrama.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)