13 października 2017, Wojciech Kulik

Dyrektor generalny Samsung Electronics rezygnuje po publikacji dobrych wyników

Kategoria: Ciekawostki, Tematyka: Samsung, Producenci: Samsung

Choć Samsung Electronics radzi sobie bardzo dobrze, dyrektor generalny uważa, że nadszedł najwyższy czas na zmianę lidera.

Firma Samsung Electronics opublikowała świeże wyniki finansowe, które są naprawdę dobre. Dyrektor generalny uznał jednak, że to czas, by zrezygnować.

Koreańczycy w trzecim kwartale 2017 roku wygenerowali skonsolidowany zysk operacyjny na poziomie 12,8 miliarda dolarów, a więc o 179 proc. większy niż rok wcześniej. Prognozy na najbliższe miesiące również są optymistyczne, bo firma dobrze radzi sobie zarówno jako samodzielny producent, jak i dostawca podzespołów. 

Tym większym zaskoczeniem była opublikowana kilka godzin później informacja od dyrektora generalnego Samsung Electronics, że zdecydował się on na rezygnację ze stanowiska. Kwon Oh-hyun, który zasilił szeregi giganta w 1985 roku, a pozycję CEO utrzymywał od 2012, stwierdził, że nadszedł czas na przyjście nowego lidera, który poradzi sobie z „kryzysem, z jakim mierzy się firma”.

Decyzję da się jednak wytłumaczyć. To nie same finanse są bowiem problemem Samsunga, lecz nieco gorsze opinie (głównie ze względu na – w opinii niektórych – spowolnienie rozwoju oraz kontrowersje, między innymi te związane z wybuchającymi akumulatorami) oraz kłopoty prawne osób na wysokich stanowiskach. A może po prostu Kwon Oh-hyun wie coś, czego my nie wiemy?

„To nie była łatwa decyzja, ale czuję, że to już najwyższy czas. […] Firma musi zacząć na nowo, z nowym duchem i młodym liderem, aby lepiej odpowiadać na wyzwania stawiane przez szybko rozwijający się sektor IT” – napisał Kwon Oh-hyun w liście do pracowników. 

Źródło: TechCrunch, CNET

Komentarze

 • jaredj, #

  Albo nie chce spaść z hukiem z wysokiego stołka, albo wietrzy poważne problemy.

 • owatanka, #

  Napewno odchodzi zostawiajac fime w doskonalej kondycji nikt mu nie powie ze "ba capitan ucieka z tonacego statku" tylko beda go pytali "czlowieku taka dobrze prosperujaca firma a ty odchodzisz?"

  Zreszta samsung to nie tylko elektronika ale i prawie wszystko co sie da produkowac produkuje tez w mniejszej lub wiekszej ilosci samsung.

 • Q'bot, #

  Przez tyle lat już pewnie dorobił się pokaźnej sumki, a teraz chce ją spożytkować w spokoju ;)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.