9 stycznia 2018, Wojciech Kulik

Interaktywna tablica Samsung Flip to „nowa jakość spotkań biznesowych”

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Monitory, Tematyka: Samsung Sprzęt do firmy Innowacje w firmie CES 2018, Producenci: Samsung

Samsung wykorzystał targi CES 2018, by zaprezentować swój sposób na odmienienie spotkań biznesowych. Oto tablica o nazwie Flip.

Samsung to kolejny producent, który chce usprawnić spotkania biznesowe, firmowe burze mózgów i różnego rodzaju szkolenia. Podczas targów CES 2018 zaprezentował rozwiązanie, które ma zwiększać koncentrację i zaangażowanie uczestników dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Oto Flip.

Flip to interaktywna, cyfrowa tablica – można po niej pisać i malować, ale też wyświetlać na niej rozmaite treści multimedialne. Równocześnie może z niej korzystać czterech ludzi i wprowadzać swoje komentarze czy zakreślenia za pomocą piórka lub jakiegokolwiek innego przedmiotu (to atut wynikający z zastosowania technologii dotykowej InGlass).

Dzięki rozdzielczości 4K Samsung Flip ma oferować wysoką szczegółowość obrazu, co jest bardzo ważne przy tego typu zastosowaniach. Dodatkowym plusem jest obsługa nawet 20 „stron”, które mogą być w razie takiej potrzeby przeszukiwane. Być może najlepsze jest to, że po spotkaniu wszystkie treści są zapisywane i mogą być przesłane do uczestników, dzięki czemu na szkoleniu czy konferencji mogą się oni w stu procentach koncentrować się na wydarzeniach (a nie na sporządzaniu notatek).

Samsung Flip tablica

„Nowe urządzenie firmy Samsung oferuje niespotykaną wcześniej efektywność współpracy. Jest to możliwe za sprawą skondensowania różnorodnych narzędzi i procesów potrzebnych przy tradycyjnym spotkaniu i umieszczeniu ich w stylowym urządzeniu typu »wszystko w jednym«” – zachwala producent. Dodaje przy okazji, że obecność modułów Wi-Fi i NFC oraz portów USB i HDMI oznacza kompatybilność z wieloma różnymi urządzeniami.

Wspomnieliśmy, że na powierzchni tablicy mogą pojawiać się nie tylko ręczne zapiski, ale też treści multimedialne. Służą do tego przede wszystkim złącza USB i HDMI, ale możliwe jest też przesyłanie bezprzewodowe – wówczas wykorzystywana jest znana z telewizorów funkcja Screen Mirroring. Równocześnie to, co jest wyświetlane na dużym ekranie, może trafiać na laptopy i tablety uczestników.

„Flip rozszerza możliwości tradycyjnych narzędzi biurowych i wprowadza nową jakość w organizacji spotkań. Dzięki temu urządzeniu, wszyscy uczestnicy spotkania mogą jednocześnie skupić się na pracy nad jednym plikiem, który później zostanie wysłany do nich prosto z cyfrowego flipchartu” – podsumowuje Samsung, który zapowiada, że rynkowy debiut urządzenia w Polsce odbędzie się w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: Samsung

Komentarze

 • olszi, #

  niesamowita innowacja, już 10 lat temu w szkołach były tablice interaktywne

 • Yamaraj6, #

  Rozumiem że jak pokazują jakiś nowy telewizor to też mówisz że już 50 lat temu były telewizory?

 • olszi, #

  nie, wtedy piszę o nim artykuł na benchmarku

 • Adiqq, #

  "Równocześnie może z niej korzystać czterech ludzi", no jak to brzmi...
  Zmieńcie przynajmniej na:
  "Równocześnie mogą z niej korzystać cztery osoby".

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.