7 listopada 2018, Wojciech Kulik

Rozszerzenia Dropbox usprawnią pracę w chmurze

Kategoria: Ciekawostki Technologie i Firma Internet, Tematyka: Dropbox chmura Chmura dla firm

Koniec z ciągłym pobieraniem, edytowaniem i ponownym zapisywaniem plików w chmurze. Poznajcie rozwiązanie – oto Dropbox Extensions.

A gdyby tak platforma chmurowa była czymś więcej niż tylko przestrzenią na pliki w Internecie? Właściciele usługi Dropbox postanowili nie gdybać, lecz wcielić ten plan w życie. Powitajcie nowe Rozszerzenia.

Dropbox Extensions to nowinka, będąca owocem współpracy z kilkoma dużymi firmami – Adobe, Autodesk, Vimeo czy Docusign, żeby wymienić tylko kilka. Dzięki niej z poziomu chmurowej platformy będzie można nie tylko zapisywać i pobierać pliki, ale też wykonywać na nich konkretne operacje (bez konieczności ciągłego – wspomnianego zresztą – pobierania i zapisywania).

Wykorzystując Dropbox Extensions użytkownicy będą mogli na przykład prosto i szybko edytować obrazy (dzięki Pixlr), komentować wideo (dzięki Vimeo), edytować projekty DWG (dzięki Autodesk) czy też konwertować, wypełniać czy modyfikować PDF-y (dzięki Nitro, airSlate i Smallpdf). Oczywiście jest to zaledwie niewielki wycinek zapowiadanej funkcjonalności.

Naturalnie wszystkie wprowadzane w ten sposób zmiany w plikach będą automatycznie zapisywane w chmurze. Dzięki temu na innych komputerach czy też u pozostałych członków zespołu będą one widoczne natychmiastowo.

Nowe Rozszerzenia Dropbox zostaną udostępnione 27 listopada. Do tego czasu mamy też poznać więcej szczegółów. Już teraz jednak zapowiada się to naprawdę dobrze. 

Źródło: Dropbox, SlashGear

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.