2 marca 2018, Wojciech Kulik

Niszczarki automatyczne Rexel Auto Feed

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Niszczarki, Tematyka: rexel Sprzęt do firmy, Producenci: rexel

Niszczarka, przy której nie musi stać pracownik, to sprzęt, którego atutów trudno nie docenić. Z produkcji takich urządzeń znana jest firma Rexel, która wciąż ulepsza swoją technologię Auto Feed. Co potrafią najnowsze modele?

Rexel Auto Feed to dostępna już od jakiegoś czasu technologia, dzięki której niszczenie papierowych dokumentów odbywa się właściwie samo, a pracownicy mogą w tym czasie koncentrować się na innych, bardziej kreatywnych zadaniach. Z biegiem lat rozwiązanie to stawało się coraz lepsze i dziś producent chwali się, że ma w swojej ofercie dobrą niszczarkę do każdego biura. 

Rexel Auto Feed, czyli niszczarka automatyczna

Najważniejszym elementem technologii firmy Rexel jest automatyczny system podawania i niszczenia dokumentów. Użytkownik musi tylko włożyć arkusze do podajnika niszczarki, a reszta „dzieje się sama”. 

To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ Rexel chwali się, że jego nowe niszczarki są w stanie rozwiązać również inne problemy. Mają funkcje, które jeszcze bardziej zmniejszają zapotrzebowanie na nadzór: to na przykład samooliwienie, automatyczne czyszczenie po zacięciu oraz radzenie sobie z takimi „przeszkodami” jak spinacze, zszywki, karty kredytowe czy płyty CD.

Rexel Auto Feed CD

Rexel twierdzi, że automatyczna niszczarka to sprzęt, który pozwoli oszczędzić nawet 98 proc. spędzanego na niszczeniu dokumentów. 

Wiele różnych modeli – jaką niszczarkę wybrać?

Najtańsze modele z serii Rexel Auto Feed kosztują mniej niż 1000 złotych, a ceny tych bardziej zaawansowanych przekraczają 7000 zł. Czym się różnią? Między innymi stopniem tajności: P-3 to kartka A4 pocięta na 200 kawałków, a P-5 – na 2000. Jak łatwo się domyślić, ten drugi standard zapewnia większy poziom bezpieczeństwa (a przy okazji pozwala efektywniej zapełniać pojemnik ścinkami). 

Kolejną cechą, jaką należy brać pod uwagę, jest wydajność. Świadczą o niej: pojemność podajnika, pojemność pojemnika oraz maksymalny czas nieprzerwanej pracy. To coś, co każdy przedsiębiorca musi dopasować do swoich potrzeb, ale warto wiedzieć, że niszczarki Rexel (w zależności od modelu) są w stanie rozdrabniać od 100 do 750 arkuszy jednorazowo. 

Rexel Auto Feed PIN

Niszczarki pozwalają zadbać o odpowiednią ochronę danych osobowych. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo można zdecydować się na zakup urządzenia z pokrywą podajnika zabezpieczaną kodem PIN. Dzięki temu żadna niepożądana osoba nie uzyska dostępu do dokumentów przeznaczonych do zniszczenia. Niektóre modele oferują również zdalne sterowanie i system powiadomień na smartfona.

Rexel Auto+ SmarTech 300X, 600X i 750X

Najnowsze w ofercie producenta są niszczarki:

Rexel niszczarki

Wszystkie cechują się stopniem poufności P-4 (konfetti 4x40 mm), pracą w sieci Wi-Fi, obsługą przez aplikację, niszczeniem płyt CD, kart kredytowych, zszywek i spinaczy, funkcją usuwania zacięć i stosunkowo cichą pracę (maksymalnie 60 dBA).

Źródło: Rexel

Komentarze

 • apatch, #

  ... są beznadziejne, 2 kupione na firmę po 2óch latach obydwie padły.

 • Leader86, #

  Po 2 latach ?

  To nie potwory dlugosci 8m, wysokosci 4m i szerokosc 3m ze maja dzialac 20 lat.

  To zwykle biurowe niszczarki.

  2 lata to wystarczajacy czas, wiedzac ze pracownicy wrzucaja wszystko co popadnie tam.

 • apatch, #

  Używałeś kiedykolwiek niszczarki auto feed czy tylko komentujesz ? Nie poleciłbym tego systemu najgorszemu wrogowi, w teorii wygląda pięknie a w praktyce nie wspomniałem że pierwsza niszczarka po kilku dniach od razu poszła do wymiany. Cobra, Fellows i inne jakoś potrafią wytrzymać 5-7 lat, lubisz innowacyjność i wymiany to polecam !

 • sambaverde, #

  Potwierdzam - Fellows są twarde sztuki. Przetrwały nawet moje koleżanki z pracy :)

 • AnnaD, #

  Odpowiadam w imieniu Rexel Polska, na tą ciekawą wymianę opinii. Oczywiście zdarza się, że produkt jest wadliwy i tu niestety nie da się nic zrobić prócz jego wymiany - to dotyczy każdego sprzętu. Chciałam zwrócić uwagę na dwie sprawy - po pierwsze Auto Feed to jest technologią, która jest wykorzystywana przez wiele firm produkujących niszczarki - nie tylko naszą. Po drugie, każde urządzenie powinno zostać dobrze dopasowane do potrzeb Klienta - niszczarka też. Rozumiem, że nie stało się to w przypadku Pana apach. lub w ciągu tych dwóch lat wymagania do sprzętu po prostu wzrosły... Jestem również pod wrażeniem Pana rozeznania rynku producentów niszczarek. Z Pana wypowiedzi zrozumiałam, że ostatni sprzęt Rexel był kupiony ponad dwa lata temu - może warto sprawdzić naszą ofertę teraz? Zachęcam zatem do kontaktu bezpośredniego z naszą firmą. Jeśli będzie Pan zainteresowany podam maila do osoby, która Panu doradzi odpowiedni sprzęt.

 • flybywire, #

  i jak widać po powyższym komentarzu [konto założone 7.03.2018] artykuł wcale, ale to wcale nie był sponsorowany ;)
  no chyba, że ktoś tu monitoruje ruch w sieci lepiej od Mosadu ;D
  ps, fellows'a mam już dekadę i działa bez zarzutu
  ps2. z osobistych doświadczeń polecam oleje pneumatyczne do smarowania

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.