22 maja 2018, Mateusz Tomczak

Resident Evil 7 na Nintendo Switch w nietypowym wydaniu

Kategoria: Gry Gry na konsole, Tematyka: Survival horror Capcom Nintendo Resident Evil chmura, Producenci: Capcom Nintendo

Resident Evil 7: Cloud Version wykorzysta technologię chmury, gra będzie strumieniowana z serwerów producenta. W pierwszej kolejności pomysł ten sprawdzą gracze z Japonii.

Chociaż początkowo nic na to nie wskazywało, ostatecznie Resident Evil 7 okazał się dużym sukcesem. Być może właśnie z uwagi na dobrą sprzedaż producent zdecydował się zaoferować grę na kolejnej platformie. Resident Evil 7 trafi na Nintendo Switch, ale zapowiedzi nie podobają się wszystkim posiadaczom tej konsoli.

Capcom nie zdecydował się na klasyczny port. Zapowiedział Resident Evil 7: Cloud Version, co dość jednoznacznie sugeruje, czego można się w tym przypadku spodziewać. Wykorzystana zostanie tutaj chmura, gra będzie strumieniowana z serwerów producenta. Rozwiązanie przywodzi na myśl chociażby PlayStation Now czy GeForce Now.

Resident Evil 7: Cloud Version wymagać będzie pobrania jedynie 45 MB danych i oczywiście bardzo dobrego połączenia z Internetem. Wersja próbna pozwoli bawić się przez 15 minut, później trzeba będzie zapłacić 2000¥ (około 60 zł).

Kwota w japońskiej walucie nie jest podawana przypadkowo. Resident Evil 7: Cloud Version już 24 maja zadebiutuje właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeśli tego typu propozycja ma gdzieś cieszyć się większym zainteresowaniem to wydaje się, że właśnie tam.


Źródło: biohazard

Komentarze

  • GodOfWAR, #

    1st person to juz dla mnie nie resident, oprocz starych ze statycznymi kamerami to najfajniejsza byla 4, piatka jeszcze uszla ale 6 byla slaba, 7 nie tknalem.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.