15 marca 2019, Wojciech Kulik

Razer odświeża sprzęt na rok 2019 - BlackWidow, Kraken i Basilisk w nowych wersjach

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Klawiatury Myszki Słuchawki, Tematyka: Razer, Producenci: Razer

Niemal kultowa klawiatura Razer BlackWidow, chwalone słuchawki Razer Kraken i niezła myszka Razer Basilisk doczekały się nowych wersji na 2019 rok.

Razer odświeżył swój katalog produktów dla graczy, kierując się zasadą „trochę taniej i trochę lepiej”. Oto nowa klawiatura BlackWidow, nowe słuchawki Kraken i zupełnie nowa myszka Basilisk Essential.

Klawiatura Razer BlackWidow (2019)

Razer BlackWidow (2019) to pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna z sekcją numeryczną, podświetleniem Chroma RGB i zielonymi przełącznikami o wysokiej precyzji, wyraźnym kliknięciu, żywotności szacowanej na 80 milionów wciśnięć i konstrukcji chroniącej przed kurzem czy płynem. 

Razer BlackWidow (2019)

Klawiatura oferuje N-Key Rollover, więc nawet bardzo skomplikowane kombinacje klawiszy są odczytywane poprawnie. Jest też w pełni programowalna i pozwala na nagrywanie makr „w locie”. Wszystkie ustawienia zaś zapisywane są w pamięci urządzenia oraz w chmurze. Cena wynosi 129,99 euro.

Słuchawki Razer Kraken (2019)

Odświeżone zostały również słuchawki Razer Kraken z 50-milimetrowymi przetwornikami, które teraz w standardzie są wyposażone w grube obicie pałąka i pełnowymiarowe poduszki żelowe, mające sprawiać, że uszy nie będą się przegrzewać. 

Razer Kraken (2019)

Łączność mini jack sprawia, że słuchawki Razer Kraken (2019) są kompatybilne z komputerami, konsolami PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch oraz urządzeniami mobilnymi. W każdym przypadku doceni się szybkie wyciszanie i regulację głośności oraz chowany mikrofon z ulepszoną technologią redukcji szumu. Cena: 79,99 euro.

Razer Kraken (2019) słuchawki

Myszka Razer Basilisk Essential

Nowością w ofercie jest także Razer Basilisk Essential – nowa myszka przewodowa kierowana przede wszystkim do miłośników strzelanek, którzy zrobią użytek z dodatkowego przycisku snajperskiego (z ultraszybkim przełącznikiem). 

Razer Basilisk Essential

Gryzoń został wyposażony w autorski sensor optyczny oferujący czułość sięgającą 6400 DPI, 7 programowalnych przycisków, podświetlenie Chroma i ergonomiczną podpórkę pod kciuk. Cena wynosi 49,99 euro.

I co myślicie o tej nowej kolekcji?

Źródło: The Verge, Razer

Komentarze

 • KENJI512, #

  "Nowości"

  Przecież to są wykastrowane wersje :D

  Tzn. fajnie, że dla mniej zamożnych robią (taa, to Razer, i tak trzeba mieć sejf ze złotem :P). Ale ja bym Deathaddera w jeszcze lepszej wersji przygarnął, jestem z serią od 9 lat lat jakoś :3

 • rlistek, #

  Huntsman Elite + Deathadder Elite + Gigantus. Nie zamieniłbym na nic innego co jest obecnie dostępne na rynku. Szkoda tylko, że Gigantusa nie ma w wersji Chroma.

 • awesome1337, #

  masz goliathus extended chroma

 • rlistek, #

  Na długość, po połorzeniu klawiatury na Goliathusa, zostaje mniej więcej tyle samo miejsca, ale ona ma tylko 29,5cm szerokości. Gigantus ma 45,5cm i niestety robi mi to różnicę.
  Wiesz, jakbym grywał w jakiegoś CSa itp to luz, ale jednak potrzebuję tej szerokości od pionowych flicków przy moim sensitivity w grach w które gram.

 • leon-san, #

  Co chwilę prezentują nowe klawiatury, ale żaden nie pomyśli o wersji bez części numerycznej - ale za to z rolką do głośności. Bo z przyciskami są, ale rolka 10x wygodniejsza.

 • awesome1337, #

  to kwestia czasu bo razer ma klawiatury i z rollka i tenkeyless tylko jeszcze nie w jednej formie

 • cyberant, #

  wszystko fajnie,ale sterowniki i apkę do zarzadzania urządzeniami Razera to mają tragiczną. Uruchamia się wielka krowa przy starcie, często się aktualizuje, transfery z serwera Razera tragiczne. Łącze 120Mb a plik updatu ściąga się 1,5h.. Co jak co, ale oprogramowania do swojego sprzętu to Razer nie potrafi robić.

 • rlistek, #

  Dziwne, bo ja nie mam takich problemów. Normalnie się odpala w tle razem z pulpitem i żadnych problemów, a możliwości customizacji podświetlenia spore.
  No i szczerze to nie pamiętam update'a który trwałby dłużej niż minutę. Mówię o Synapse 3. Także ja jestem z tej apki zadowolony, a ze sterownikami również problemów nie mam.

 • awesome1337, #

  chyba masz cos nie tak z systemem

  ani synapse2 ani 3 nie robi mi żadnych problemów odpala się natychmiast po załadowaniu systemu a updaty trwaja kilkanascie sekund

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap