21 czerwca 2018, Wojciech Kulik

Rapoo MT550 - zwiększająca produktywność myszka z Multi-mode Wireless

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Myszki, Tematyka: Sprzęt do firmy Rapoo, Producenci: Rapoo

Rapoo MT550 to myszka, która wyróżnia się na tle konkurencji obecnością technologii Multi-mode Wireless. Dzięki niej może łączyć się nawet z 4 urządzeniami równocześnie, wykorzystując do tego Bluetooth 4.0, Bluetooth 3.0 i pasmo 2,4 GHz.

Dobre myszki to takie, które są w stanie poprawić produktywność w pracy. Wiele wskazuje na to, że dostępna już w sprzedaży Rapoo MT550 spełni ten wymóg. Co ma ona do zaoferowania swoim nabywcom?

Przede wszystkim precyzyjny (jak zapewnia producent) sensor optyczny o czułości regulowanej w zakresie od 600 do 1600 DPI. Gryzoń ten oddaje również do dyspozycji użytkowników dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem, a cały cechuje się ergonomicznym kształtem, dzięki czemu wielogodzinna praca nie powinna być męką dla nadgarstka.

To jednak, co jest w tej myszce najciekawsze, to autorska technologia Multi-mode Wireless. Pozwala ona na nawiązanie bezprzewodowego połączenia nawet z 4 urządzeniami równocześnie, z wykorzystaniem tak pasma 2,4 GHz, jak i technologii Bluetooth – nie tylko w nowym standardzie 4.0 (Smart), ale też starszym 3.0. By przełączać się pomiędzy nimi, wystarczy jedno kliknięcie. 

Rapoo MT550 multi

Jak czytamy w opisie, „technologia Multi-mode Wireless powstała w odpowiedzi na standard Bluetooth Smart, który nie jest kompatybilny wstecznie. Zespół Rapoo pracował nad stworzeniem rozwiązania, które pozwala na połączenie akcesoriów z wieloma urządzeniami różnych typów i generacji. Dzięki temu mysz MT550 może pracować z nowym sprzętem Smart-ready oraz innym, który do łączności wykorzystuje technologię Bluetooth”.

Rapoo MT550 wygląd

Źródłem zasilania modelu MT550 jest komplet dwóch baterii typu AA. Według producenta konieczność jego wymiany powinna występować co około 12 miesięcy, a więc nie będzie to większy problem. Plusem jest także nieduża waga – na poziomie 75 gramów. Dodajmy jeszcze na koniec, że myszka dostępna jest wyłącznie w sklepach grupy Komputronik.

Źródło: Rapoo

Komentarze

  • bonio89, #

    Fajna ale za mała.
    Raczej swojego MXa zamienię na nowszą wersję.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.