21 marca 2019, Wojciech Kulik

Rad - zwariowana walka o przetrwanie w świecie po dwóch apokalipsach

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Namco Bandai Zwiastuny gier Double Fine gra akcji Kiedy premiera, Producenci: Namco Bandai Double Fine

Przemierz radioaktywne pustkowia i napraw gnijący świat – zachęca studio Double Fine Productions, prezentując swoje najnowsze działo zatytułowane Rad.

W grze Rad ekipa Double Fine Productions zaprasza nas do świata po nie jednej, lecz dwóch apokalipsach i stwierdzić, że panujące na nim warunki są niesprzyjające, to jak nie powiedzieć nic. 

Generowane proceduralnie pustkowia przemierzać będziemy jako nastolatek o kruchej, ludzkiej formie i z niełatwym celem: uratować swój gatunek i przywrócić planecie dawne życie. Co ciekawe, w skażonych strefach protagonista będzie doświadczał mutacji, co wykorzystamy w dalszej zabawie.

Rad screen

Gatunkowo mamy tu do czynienia z trzecioosobowym, trójwymiarowym „rogalikiem” czy też izometryczną grą akcji z erpegowymi  elementami. Klimatycznie zaś czuć mocne nawiązanie do filmów z końcówki ubiegło stulecia. 

Zresztą najlepiej będzie, jeśli sami się o tym przekonacie, oglądając świeżutki zwiastun tej produkcji. Oto on:

Rad – trailer gry studia Double Fine:

Odpowiedzialna za wydanie tej gry firma Bandai Namco potwierdziła, że Rad zmierza na trzy konsole: PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, a także na platformę Steam, skąd pobiorą ją pecetowcy. Premiera odbędzie się latem bieżącego roku.

Źródło: PlayStation Blog, IGN

Komentarze

  • sabaru, #

    Czemu jak przedstawiają jakiś świat po jakieś apokalipsie to zawsze musi być wszystko wywrócone do góry nogami.

  • sabaru, #

    Czemu jak przedstawiają jakiś świat po jakieś apokalipsie to zawsze musi być wszystko wywrócone do góry nogami.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap