6 grudnia 2017, Mateusz Tomczak

Qualcomm Snapdragon 845 oficjalnie zapowiedziany - trafi do Xiaomi Mi 7

Kategoria: Procesory, Tematyka: Qualcomm Snapdragon Xiaomi Qualcomm, Producenci: Xiaomi Qualcomm

Wykorzystany zostanie tu 10nm proces technologiczny drugiej generacji (10LPP, Low Power Plus).

Podczas Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2017 oficjalnej zapowiedzi doczekał się Qualcomm Snapdragon 845. To kolejny z topowych procesorów firmy Qualcomm, o którym w kolejnych miesiącach będziemy słyszeć bardzo często.

Qualcomm Snapdragon 845 zostanie wyprodukowany przez Samsunga. Wykorzystany zostanie tu 10nm proces technologiczny drugiej generacji (10LPP, Low Power Plus). Wygląda to zatem dokładnie tak samo, jak w przypadku procesora Exynos 9810.

Z ujawnionych informacji dowiedzieliśmy się również, że Qualcomm Snapdragon 845 wyposażony zostanie w modem LTE X20. Zapewniać ma on, przynajmniej w teorii, prędkość podbierania danych do nawet 1,2 Gbps.


Niestety, dokładnej specyfikacji technicznej nie przedstawiono, na więcej szczegółów trzeba zatem poczekać. Producent „rzucał” sloganami związanymi z mocami zapewniającymi komfortową obsługę rzeczywistości wirtualnej, usprawnieniami dotyczącymi sprzętowego przetwarzania obrazu czy możliwościami zapewniania smartfonom dłuższego czasu pracy.

Na konferencji obecni byli przedstawiciele firmy Xiaomi, którzy potwierdzili, iż Qualcomm Snapdragon 845 trafi do ich kolejnego flagowca - Xiaomi Mi 7. Oczywiście procesor ten wykorzystany zostanie również przez innych producentów, podobnie jak jego poprzednik, czyli Qualcomm Snapdragon 835.

Źródło: Qualcomm Snapdragon, 9to5google

Komentarze

  • davidoff, #

    Czekamy :)

  • Gatts-25, #

    Ale mieszają jednak patrząc na współpracę SAMSUNG - "QUALL" bardziej prawdopodobne ,że SNAPDRAGON będzie miał drugą generację 10nm LPP jak nowy EXYNOS 9810.
    Mnie i tak interesuje sam EXYNOS 9810 bo wiem ,że w tej chwili ze względu na możliwości samego CHIPA właśnie SOC KIRIN 970 będzie liderem jak rzeczywiście HUAWEI dotrzyma danego słowa i da stosowną aktualizację ,która zacznie używać NPU jak trzeba.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.