5 grudnia 2018, Wojciech Kulik

Cichy i wydajny NAS do domu - QNAP HS-453DX

Kategoria: Komputery Serwery Serwery plików NAS, Tematyka: Qnap, Producenci: Qnap

„Treści 4K trafiają do coraz większej liczby urządzeń w nowoczesnych domach. W efekcie użytkownicy potrzebują coraz więcej miejsca na pliki i coraz wyższej przepustowości” – komentuje Jason Hsu z firmy QNAP, która właśnie dlatego wprowadziła na rynek model HS-453DX.

Bez trudu radzi sobie z filmami 4K, zapewnia bardzo wysoką wydajność podczas działań na plikach, a równocześnie niemal nie generuje żadnego hałasu. To właśnie nowy serwer NAS firmy QNAP – HS-453DX, który przyciąga uwagę nie tylko ciekawą stylistyką.

QNAP HS-453DX Silent NAS – bo tak brzmi jego pełna nazwa – swoją ultracichą pracę zawdzięcza systemowi chłodzenia bez wentylatora. Dzięki temu powinien sprawdzić się jako domowe centrum multimedialne, tym bardziej że ma wyjście HDMI 2.0 obsługujące treści w jakości 4K/60Hz. Model ten obsługuje dwukanałowe transkodowanie treści 2160p w czasie rzeczywistym do formatów kompatybilnych z większością popularnych odtwarzaczy.

QNAP HS-453DX NAS

Na pokładzie serwera znajduje się czterordzeniowy procesor Intel Celeron J4105 taktowany zegarem 1,5 GHz oraz (w zależności od wybranego wariantu) 4 lub 8 GB pamięci RAM typu DDR4. Jeśli zaś chodzi o magazynowanie danych, to HS-453DX oddaje do dyspozycji użytkowników dwie 3,5-calowe zatoki SATA 6Gb/s oraz dwa złącza M.2 2280 SATA SSD. Nie można nie wspomnieć też o porcie 10GBaseT, zapewniającym szybką łączność oraz gniazdach USB typu C i A. 

QNAP HS-453DX tył

Producent nie zapomniał też oczywiście o zestawie (nie tylko) podstawowych funkcji, aplikacji i rozwiązań. Warto wspomnieć choćby o definiowanym programowo OP SSD RAID (pozwalającym na alokowanie dodatkowej przestrzeni w celu optymalizacji prędkości losowego odczytu SSD), Qsync (do synchronizacji plików), Qfiling (do zwiększania produktywności), Qsirch (do usprawniania wyszukiwania) czy snapshotach (czyli skuteczniejszym sposobie na zabezpieczenie się przed ransomware).

Źródło: QNAP

Komentarze

 • Kenjiro, #

  Nie wspomnieliście o cenie, która obecnie jest w okolicach 3k złociszy, czyli daleko poza zainteresowaniami domowymi. A audiofilom i podobnym marka QNAP nic nie mówi.

 • PITUCH3, #

  never ever qnap

 • raffal81, #

  A co polecasz?

 • PITUCH3, #

  wracam do zyxel'a

 • raffal81, #

  Jaki powód ? jakieś za przeciw ?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap