31 lipca 2017, Wojciech Kulik

QButton, czyli personalizacja pilota QNAP

Kategoria: RTV Technologie i Firma, Tematyka: Qnap Oprogramowanie do firmy, Producenci: Qnap

Dzięki aplikacji QButton użytkownik pilota do serwera NAS od QNAP może przypisać jego przyciskom określone funkcje.

Jeśli korzystacie z serwera NAS firmy QNAP za pomocą pilota RM-IR004, to pewnie zainteresuje was wiadomość, że jego przyciski można teraz spersonalizować. To możliwe dzięki aplikacji QButton, która została już udostępniona przez producenta.

Włączanie i wyłączanie serwera NAS za pomocą pilota na pewno może wpłynąć pozytywnie na komfort użytkowania, ale przejdźmy do nieco bardziej zaawansowanych funkcji. Aplikacja QButton pozwala na przykład tak zaprogramować przycisk, by po jego wciśnięciu na ekranie pojawiał się podgląd z wybranej kamery IP w aplikacji Surveillance Station do zarządzania monitoringiem.

QNAP QButton monitoring

W domu (ale nie tylko) pilot może też posłużyć do kontrolowania treści multimedialnych. QButton umożliwia przypisanie przyciskom funkcji przełączania utworów do przodu i do tyłu, co będzie dobrym uzupełnieniem przycisków do regulacji głośności. A tak o personalizacji pilota mówi producent:

„QButton to pierwsza okazja, aby poznać ogrom korzyści płynących z Internetu rzeczy QNAP. Rozwiązanie QButton umożliwia przypisanie do kolorowych przycisków na pilocie ulubionych funkcji serwera NAS, takich jak odtwarzanie muzyki, podgląd obrazu z wcześniej zdefiniowanych kamer czy ponowne uruchomienie lub wyłączenie serwera NAS, i wybieranie tych funkcji prostym ruchem palca”.

Aplikacja jest kompatybilna z serwerami QNAP z serii TS-x53B, TVS-x73, TVS-882BR, TVS-882BRT3, TVS-882ST2, TVS-882ST3, TVS-1282T3 z QTS w wersji min. 4.3. Można ją pobrać z Centrum Aplikacji.

Źródło: QNAP

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.