23 grudnia 2018, Wojciech Kulik

PUBG - to jeszcze nie koniec

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Zwiastuny gier strzelanina gra akcji gra sieciowa PUBG Corporation, Producenci: PUBG Corporation

Na razie trudno powiedzieć, czy to chwilowy skok czy odrodzenie, ale przy PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC znów bawi się wielu graczy. To pozytywne zakończenie (niekoniecznie pozytywnego) roku.

Czas, kiedy gra PlayerUnknown’s Battlegrounds biła rekordy popularności, jest już za nami, ale sporym nadużyciem byłoby stwierdzenie, że teraz pozostała jej już tylko szybsza lub wolniejsza agonia. Jeden z dwóch największych hitów spod znaku battle royale zanotował bowiem ostatnio naprawdę dobry wynik.

Od kilku dni przy PlayerUnknown’s Battlegrounds na Steamie znów w szczytowych momentach bawi się równocześnie ponad milion graczy, a w pewnej chwili 22 grudnia licznik przekroczył nawet 1,1 miliona. Daleko temu wynikowi do rekordowych 3,2 miliona ze stycznia, ale na uwagę zasługuje fakt, że sześciocyfrowe wyniki udaje się uzyskiwać po raz pierwszy od października, a powyżej 1,1 miliona – od września.

PUBG stats
Statystyki popularności w 2018 roku (SteamCharts.com)

To był rok, w którym liczba graczy zainteresowanych tym tytułem sukcesywnie topniała, więc taki – jakby nie było – dobry wynik jest pozytywnym akcentem na jego zakończenie. A skąd się wziął? Źródeł należy szukać przede wszystkim w tym, że o tytule znów zrobiło się głośno (choćby za sprawą premiery na PS4 i debiucie w Xbox Game Pass), a także dodaniu kolejnej mapy – Vikendi – i innych nowinek.

Źródło: COGconnected, SteamCharts

Komentarze

 • slo1q, #

  PUBG to naprawdę świetna gra. Genialna mechanika poruszania, balistyka, odpowiedni stosunek realizmu do "arcade".
  Ale bugów w niej tyle, że większość gier pre-alpha tyle nie ma.
  Głównie przez to właśnie tracili i niestety, raczej będą tracić graczy. Szczególnie z widokiem na to, że Ring of Elysium czai się na horyzoncie i w ciągu kilku miesięcy może się stać silnym graczem.
  Nie wspomniałem celowo o CoD BO4, Fortnite, czy CSGO BR, bo mimo, iż są to również gry typu BR, to są skierowane raczej do dzieci, ze względu na swój typowo arcade'owy styl gry.

 • pablo11, #

  Ja tam w sumie w ogóle nie przepadam za battle royalem. Ale jak już to formuła PUBGa mi się najbardziej nie podoba.
  ROE to moim zdaniem żadna konkurencja dla PUBGa, skopiowane z niego gówniane mechaniki. Przez 5 minut nudy, później dostajesz głowę, bo ktoś przykampił i koniec gry.
  Dodane tylko elementy Fortnite, które są wkurzające. Pewnie skończy na śmietniku jak Realm Royale.
  COD nie przyjmie się przez plan wydawniczy i cenę. CS GO BR to jest coś dla mnie niewyobrażalnego. Zepsuli mi w tym update grę robiąc z niej F2P i aktywując tym tysiące hacksów, którzy są odpaleni, bo ich gra już nie jest nic warta, więc nie mają nic do stracenia.

  Tak paradoksalnie największym konkurentem dla PUBGa mógłby być Cuisine Royale, gdyby nie ta jajcarska forma.

 • Fenio, #

  Przecież CS:GO w BR jest rewelacyjne. Niby tylko dodatek a genialne wykonany tryb BR z własnym klimatem i realizmem typowym dla CS'a.

 • pawluto, #

  Ja jeszcze nie zaliczyłem PUBG
  Mój komp posiada 4 giga ram więc zaliczyłem tylko Fortnite i szybko go skasowałem...nudny a końcówka fatalna...
  Na wiosnę nowy komp i spróbuje powalczyć w PUBG.

 • Detrioux, #

  Gra jest ok ale.
  Primo tragiczna optymalizacja. Grafika z 2008 roku chodzi bez SLI w 4k ledwo 60fps na GTX 1080Ti. Ciągłe ścinki i bugi.

 • Fenio, #

  PUBG na PC nie dobija grafika ani bugi tylko cheaterzy. W grze nastawionej tylko na multi jest nie do pomyślenia aby tak słabo (wcale ?) nie działały zabezpieczenia przeciw oszustom. PUBG na konsolach aktualnie ma drugie życie, może nie tak ładne jak na mocnych PC ale przynajmniej bez problemu cheaterów psujących rozgrywkę.

 • Po1nter, #

  PUBG akurat ma bardzo dobry antycheat. Po ponad 1000h byli ale spotkałem ich bardzo niewielu a conajmniej 5 sam posłałem na wieczny spoczynek. Więc prawdopodobnie w większości skilowo przegrywasz, uważając, że to główna bolączka tej gry.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.