12 lipca 2016, Mateusz Tomczak

Prisma zmienia zdjęcia w dzieła sztuki - aplikacja na iOS robi furorę [AKT.]

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Foto Bezpieczeństwo, Tematyka: Apple iOS

Prisma to darmowa aplikacja na iOS, dzięki której zupełnie zmienić można oblicze wykonanych zdjęć.

Aplikacji na smartfony i tapety jest już tyle, że z nową propozycją trudno się wyróżnić. Niekiedy się to jednak udaje, czego doświadczają aktualnie twórcy aplikacji Prisma.

Zauważyliście być może na portalach społecznościowych wysyp zdjęć znajomych, które zdają się wyglądać jak obrazy? To efekty działania aplikacji Prisma właśnie, która od pewnego czasu robi furorę wśród użytkowników iPhone'ów.

Zasada jej działania jest niezwykle prosta. Na zdjęcie nakładane są tutaj przygotowane filtry. Fenomen aplikacji polega na tym, że zmieniają fotografie w działa sztuki, co naprawdę wielu przypada do gustu. Obecnie filtrów jest już około 30, powinno ich jeszcze przybyć.

Prisma aplikacjaPrisma aplikacja filtry foto

Prisma spodobała się również części naszej ekipy, czego efekty zobaczyć możecie powyżej oraz w galerii. Wykorzystany został Apple iPhone SE, którego ostatnio akurat recenzowaliśmy.

Aplikacja jest darmowa. Do poprawnego działania wymaga urządzenia z iOS 8.0+. Wkrótce pojawić ma się wersja na Androida.

Pobierz: 

Prisma na iOS

Rozmiar pliku:

15.5 MB

AKTUALIZACJA - 12.06.2016

W sieci pojawiło się wiele informacji mówiących o dość podejrzanej polityce prywatności aplikacji. Już na wstępie nadmienia się, iż jest to aplikacja rosyjska, która na tamtejsze serwery pobiera wyjątkowo dużo danych, podobno w celu personalizacji reklam. Część użytkowników zaniepokoiła się też, że Prisma nabywa prawa do zdjęć, jakie zostaną za jej pomocą opublikowane oraz przysyłania wiadomości e-mail na podaną skrzynkę pocztową.

Dokładny regulamin znajdziecie na oficjalnej stronie aplikacji. Pytanie tylko, czy osoby podnoszące alarm zapoznały się z polityką prywatności, jaką prowadzi na przykład Instagram? Jeśli nie jest ona identyczna to bez wątpienia bardzo podobna. Prócz tego, że dane lądują w USA a nie w Rosji oczywiście.

Źródło: techinsider, apple

Komentarze

 • tholyir, #

  Wszystkie zdjęcia lecą do serwerów w Rosji ...

 • Vaclav, #

  Chciałbym uświadomić minusujących kolegę wyżej, że to prawda. Rosyjski twórca tej apki przejmuje wszystkie przerobione zdjęcia oraz wszelkie prawa do nich.

 • suntzu, #

  Dokładnie tak jest i na fejsbóóczku... ludziska mają to gdzieś. Prywatność nie ma dla większości dziś jakiejkolwiek wartości. Niestety w imię mody potrafią obnażyć się z prywatności.

  Pomijając fb... google, apple...
  ... czy nawet Windows 10.

 • Kenjiro, #

  Dzieła sztuki? Chyba sobie żartujecie. Takie rzeczy robiło się lata temu i już wtedy uchodziły za kicz najgorszego sortu...

 • Q'bot, #

  Tępe społeczeństwa niestety uwielbiają kicz.. smutna rzeczywistość ;[

 • dziks, #

  wszedzie trabia, ze to niebezpieczna apka, a tu sie ja reklamuje. O co chodzi?

 • Tomasz Duda, #

  Na Androidzie są niebezpieczne podróbki tej aplikacji. Na iOS jest raczej OK. Chyba, że masz inne informacje.

 • SirMichael, #

  zaraz będzie wysyp tego syfu na instagramie.. na szczęście nie korzystam z insta :)

 • robgrab, #

  Wykorzystanie algorytmów sieci neuronowych do łączenia obrazków daje ciekawe efekty, ale aplikacje typu neural style można sobie samemu skompilować i robić to na komputerze(zresztą są też gotowce) zamiast wysyłać fotki na ruskie serwery.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.