30 listopada 2018, Wojciech Kulik

1983 - polski serial debiutuje na Netfliksie

Kategoria: Ciekawostki Internet, Tematyka: Netflix Film

„Nie boje się armii lwów prowadzonej przez owce, boje się armii owiec prowadzonej przez lwa...” – polski serial 1983 jest już dostępny dla użytkowników serwisu Netflix.

Oto jest! W katalogu usługi Netflix zadebiutował dzisiaj pierwszy polski serial oryginalny – 1983

1983 to konspiracyjny thriller przedstawiający alternatywną wersję niezbyt odległej historii. Otóż w tytułowym roku dochodzi do zamachów bombowych, które pozwoliły Związkowi Radzieckiemu na umocnienie swojej pozycji i kontynuowanie zimnej wojny. I tak mija 20 lat – w 2003 roku dochodzi jednak do odkryć, które mają zmienić dalsze losy naszego kraju, w którym świetnie mają się reżim i inwigilacja. 

1983

Na pierwszy sezon serialu 1983 składa się 8 odcinków, a każdy z nich trwa około 50-60 minut. Podczas seansu czy też seansów na ekranie można zobaczyć między innymi Roberta Więckiewicza, Macieja Musiała, Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę i Zofię Wichłacz. Reżyserkami z kolei są Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska.

Ciekawy pomysł, wielowątkowa fabuła, świetna obsada i niezły klimat to na pewno mocne strony tej produkcji. Więcej jednak nie ma co zdradzać, dlatego też zostawiamy was już ze zwiastunem i linkiem do serialu 1983 na Netflix.

Źródło: Netflix

Komentarze

 • Makkk, #

  Dam mu szansę. Netflix zrobił serial z Polską ekipą i bardzo sobie to chwalę. Przypominam, że do niedawna nie mieliśmy nawet tej usługi dostępnej w naszym Kraju ;)

 • DanyGee, #

  Sprawdzę. Dzięki za news.

 • Chong-li, #

  Obejrzałem pierwszy odcinek i jak dla mnie wciągający i dobry serial.

 • pawluto, #

  Nie spodziewałbym się rewelacji po pani reżyser znanej z filmów które nie zapełniały kina...
  Janosik - pełna klapa - czy pani Holland zwróciła dofinansowanie ?
  Pokot - znowu klapa - co z dofinansowaniem ?
  W ciemności - klapa - no wiadomo...
  Strata naszych pieniędzy z funduszy ...
  idt. idt. idt.

 • Dexterr, #

  Akurat każdy z wymienionych był dobry.
  Polecam Ci Smoleńsk, idealnie trafi w twoje niewygórowane gusta.

 • lucjanos, #

  Tak to jest jak się ma napakowany mózg dyrdymałami spod sztandaru Bóg, Honor, Ojczyzna... Daruj sobie, albo pooglądaj twórczość Vegii.

  BTW. "Pokot" był rewelacyjny, a "W ciemności" bardzo dobry.

 • raffal81, #

  Moja koleżanka wystąpiła gościnnie w filmie VEGI, to się do niej przestałem odzywać ;]

  "W ciemności" bardzo dobry film.

 • PawelSalsa, #

  Bog , honor, ojczyzna to sa dyrdymaly ? Chlopie, tacy jak ty nie zasluguja na swoja ojczyzne, powinienes tulac sie po swiecie jako bezpanstwowiec albo najlepiej wyemigruj na Ukraine, wtedy zrozumiesz co to znaczy walka o swoja ojczyzne!

 • Snake73, #

  Bóg, honor, Ojczyzna to dyrdymały. Powinno być Ojczyzna a potem honor. Jak dla ciebie żydowskie bóstwo jest ważniejsze od Ojczyzny to powinieneś wyjechać do kraju skąd przywędrowało.

 • Chong-li, #

  Obejrzałem cały serial który jest na prawdę bardzo dobry.Główny wątek jest bardzo dobrze ukryty oraz owiany tajemnicą a serial stopniowo odkrywa przed nami jego tajemnice,oglądając miałem odczucia klimatyczne jak z filmu Equilibrium.Polecam.

 • Grapen, #

  Wow , najgorszy serial polski jaki mial;em niesczescie ogladac, wszystko jest zle, nie ma ani 1 pozytywnego aspektu, dobry szrot

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)