2 stycznia 2018, Wojciech Kulik

Najlepsze zawody w IT w 2018 roku

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: IT Lifestyle i biznes Praca

Planujesz zmienić pracę i szukasz czegoś w branży IT? Podpowiadamy, jacy ludzie są teraz najbardziej potrzebni.

Przyszedł rok 2018 i czas pomyśleć o realizacji noworocznych postanowień. Jeżeli wasze brzmiały: zmienić pracę lub dokształcić się, to być może zainteresują was zestawienia najbardziej pożądanych zawodów w branży IT.

Jak podaje serwis CIO (powołując się na raport „Robert Half Technology’s 2018 IT salary”), na zarobki i satysfakcję nie będą w 2018 roku narzekać administratorzy – czy to systemów informatycznych, bezpieczeństwa informacji, czy infrastruktury IT. Wśród perspektywicznych zawodów wymienione są też: badacz danych, analityk, technik-doradca oraz programista baz danych. Także na programistów aplikacji jest niemalejące zapotrzebowanie (z którym wiążą się niemałe wynagrodzenia).

Swoją listę najlepszych zawodów przygotowała też firma doradcza Hays. Wśród nich nie brakuje tych związanych z branżą IT. Już na pierwszym miejscu autorzy wymieniają zresztą architektów systemów bezpieczeństwa (specjaliści tego rodzaju znajdują się w wielu tego typu zestawieniach). W „topce” znaleźli się też analitycy danych oraz programiści Java (którzy, swoją drogą, w Polsce zarabiają naprawdę dobrze).

Jakie jeszcze stanowiska można odnaleźć w rozmaitych zestawieniach? Poszukiwani mogą być między innymi specjaliści z wiedzą w zakresie automatyzacji, którzy przygotują i przeprowadzą przedsiębiorstwa przez czwartą rewolucję przemysłową. Potrzeba też inżynierów B&R i ekspertów zajmujących się branżą handlu elektronicznego.

Forbes z kolei opublikował listę umiejętności, których oczekiwać mogą pracodawcy w IT w 2018 roku. Co się na niej znajduje? Przede wszystkim doświadczenia związane ze sztuczną inteligencją, aplikacjami rzeczywistości rozszerzonej, analizą danych, rozwiązaniami chmurowymi i tworzeniem aplikacji mobilnych. Ze względu na rosnącą skalę zagrożeń, poszukiwani są też eksperci od cyberbezpieczeństwa z aktualną wiedzą.

Źródło: CIO, City A.M., Forbes. Foto: David McEachan/Pixabay (CC0)

Komentarze

  • gloryseeker, #

    Zawody od dawna elitarne przestają nimi być... W końcu Kraków urasta nam do rangi światowego miasta IT. Jabłkami i krzesłami made in Poland świata zawojować nie zdołamy... Przydałyby się tylko fabryki elektroniki i własnej produkcji podzespoły - obniżyć podatki!

  • jorkens, #

    Gdzie te listy które przygotowali "specjaliści" ?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.