15 września 2017, Wojciech Kulik

Posłuchaj muzyki z Heroes of Might & Magic na żywo [albo z płyty - AKT.]

Kategoria: Gry

W przyszłym tygodniu rusza przedsprzedaż dwupłytowego albumu, a pod koniec października odbędzie się wyjątkowy koncert.

Aktualizacja [15.09.2017]: Muzyka z Heroes of Might & Magic przywołuje niezwykłe wspomnienia, ale też… najzwyczajniej w świecie dobrze się jej słucha. Jeśli jesteście miłośnikami, to wiedzcie, że już w przyszłym tygodniu wystartuje przedsprzedaż płyt winylowych zawierających dobrze znane utwory w pierwszorzędnym wykonaniu.

HOMM winyl

Wytwórnia gamemusic records ogłosiła, że do sprzedaży trafi jedynie 300 sztuk tego dwupłytowego albumu (2x LP 180 g), który jest zapisem występu Paula Anthony’ego Romero z 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu, 24 października 2015 roku. Dodajmy, że dla pierwszych 50 osób, które zdecydują się na zamówienie przedpremierowe, przewidziano egzemplarze z autografem.

HOMM album

Warto też przypomnieć o wyjątkowym koncercie – szczegóły w newsie poniżej:

News [19.05.2017]: Seria Heroes of Might & Magic urzekała na wiele różnych sposobów, a jednym z nich bez wątpienia była muzyka. Jesienią tych cudownych kompozycji Paula Anthony’ego Romero będzie można posłuchać na żywo.

27 października w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu odbędzie się koncert zatytułowany The Symphony of Heroes. Będący organizatorem wydarzenia serwis gamemusic.pl zapowiada, że fantastyczne utwory w wersji czysto akustycznej wykona ceniona Orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Przygotowaniem repertuaru zajął się Jan Sanejko, a proces ten nadzorował sam Romero.

„To wysmakowana uczta nie tylko dla fanów gier, lecz także dla koneserów dobrej muzyki ilustracyjnej”, zapowiada organizator i dodaje, że repertuar „składa się z trzech suit – każda prezentuje muzykę z jednej z części tej serii gier”. Mianowicie będą to utwory z drugiej, trzeciej i czwartej części Heroes of Might & Magic.

Ceny biletów rozpoczynają się już od 69 złotych i można ich szukać na gamemusic.pl oraz bilety24.pl. Za 239 złotych można nabyć bilet, który dodatkowo uprawnia do wejścia na kameralny koncert fortepianowy Paula Anthony’ego Romero oraz do uczestnictwa w sesji meet&greet.

Źródło: gamemusic.pl

Komentarze

 • Zero-Cool, #

  Zabawne a ja w ostatnich latach więcej słucham muzyki użytej w grach czy anime jak pop'u czy czegokolwiek innego.
  Ain't No Rest For the Wicked
  Drunken whale
  The Dragonborn Comes
  Pieces of The People We Love
  My Silver Lining
  No place for a hero
  Choice of hero
  How you like me
  Come with me now
  Beast of America
  itd.(co prawda większość to muzyka użyta w intrze ale to jest argument że muzyka w grach potrafi być ciekawa)

  Same ścieżki dźwiękowe nie są przyjemne do słuchania podczas podróży ale podczas rozgrywki wiele gier ma idealnie skomponowaną muzykę jak np. Total War:Shogun2, ze starszych gier Morrowind, Red Alert 2, już nie wspominając o starych dobrych Herołsach
  A co do ceny biletu 69zł najtańszy... No raczej normalna cena jeżeli nie są to miejsca gdzie nic nie widać i nie są akustycznie wypaczone.

 • Pogromca blacharni Pro, #

  Czasami muzyka z gier jest wporządku i załatwiam sobie nawet soundtrack, jeśli muzyka mi się spodoba. Ale nawet jeśli muza w grze jest miodna, to wciąż wolę ją wyłączyć i skupić się na dźwiękach z gry.

 • Adrian Waleczny, #

  ,,Same ścieżki dźwiękowe nie są przyjemne do słuchania podczas podróży'' - zapomniałeś dodać,że dla ciebie.
  Muzyki z Wieśka 1 mogę słuchać gdziekolwiek i kiedykolwiek,i wiem,że nigdy mi się nie znudzi.

 • Fanaticous, #

  Bilety droższe niż na koncert orkiestry symfonicznej. Do tego koncert fortepianowy droższy niż wejście na koncert finalisty konkursu Chopinowskiego.

 • zakius, #

  i tańszy niż na jakikolwiek, który do tej pory mnie interesował

 • maker, #

  Poczytaj dokładnie w ofercie na stronie bilety24 będzie grać 80 osobowy zespół muzyków a także kompozytor we własnej osobie. Jak dla mnie bomba

 • Zero-Cool, #

  To też zależy gdzie to miejsce, bo bywa tak że niby bilet na " koncert finalisty konkursu Chopinowskiego." kosztuje 20 zł ale jest to miejsce stojące, a między tobą a samym fortepianem jest ściana...

 • Fiona, #

  A było kupować u cygana ???

  A tyle razy prosiłam nie kupuj niczego w bramie, ani złota, ani biletów, ani niczego innego !!!

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap