1 sierpnia 2018, Wojciech Kulik

Pobudka przy dźwiękach muzyki ze Spotify - nowość w budziku na Androida

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki, Tematyka: Spotify Aplikacje na Androida

Ze smartfonem zasypiamy i z nim się tez budzimy – wszak coraz częściej odpowiada on za naszą pobudkę. Teraz może ona być jeszcze przyjemniejsza, dzięki integracji ze Spotify.

Nie ma to jak pobudka przy dźwiękach dobrej muzyki! Od teraz ustawienie swojego ulubionego utworu na dźwięk budzika nie stanowi najmniejszego problemu – znajdująca się na smartfonach z Androidem aplikacja Zegar została bowiem wzbogacona o nową funkcję: odtwarzanie piosenek ze Spotify.

Na bibliotekę Spotify składa się aż 35 milionów utworów, a ich lista wydłuża się każdego dnia. Dowolna piosenka z tego katalogu może być teraz wykorzystana w androidowym budziku – „przejdź do zakładki Alarmy, gdzie znajdziesz muzyczne rekomendacje od Spotify i bez wysiłku wyszukasz i wybierzesz dowolny utwór, album, wykonawcę lub playlistę, w rytm której obudzisz się następnego ranka”, czytamy w newsie.

Ze Spotify w obrębie Zegara Google skorzystać może zarówno użytkownik wersji Premium, jak i bezpłatnej – w trybie odtwarzania losowego. Co ciekawe, po wyłączeniu alarmu na ekranie pojawi się przycisk „Contunue Playing”, pozwalający na dalszy odsłuch utworu, z którym użytkownik rozpoczął kolejny dzień. Jak powiedział Jorge Espinel, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Spotify:

„Cieszymy się, że możemy umożliwić użytkownikom spersonalizowanie ich budzików w aplikacji Zegar od Google dzięki niesamowitemu katalogowi muzycznemu Spotify. Już od dłuższego czasu użytkownicy aplikacji Spotify wyrażali potrzebę wprowadzenia podobnej funkcji, dlatego nie możemy się doczekać, kiedy fani muzyki zaczną wybierać swoje ulubione utwory, wykonawców i playlisty, aby pozytywnie rozpocząć dzień”.

Prawdopodobnie aktualizacja już do was dotarła. Jeśli nie, to stanie się to w ciągu kilku najbliższych dni.

Źródło: Spotify

Komentarze

 • xchaotic, #

  a czemu nie ma takiej opcji z play music albo mp3?

 • pablo11, #

  To 1wsze nie wiem, no ale mp3 to chyba od początku istnienia można sobie ustawić, jakie sie chce z telefonu.

 • Nullmaruzero, #

  Jest taka zasada. Jeśli nie chcesz znienawidzić ulubionego kawałka, nigdy nie ustawiaj go jako budzik :P

 • Finear, #

  od lat używam tego samego kawałka jako budzika i nadal go lubię

 • rlistek, #

  Korn - Wake Up (od którejśtam sekundy jak wchodzi wokal) - idealne na budzik. Używam od dobrych kilku lat i jeszcze mi się nie znudził. Aczkolwiek fakt, że później jak się słucha albumu z tym utworem to dziwne uczucie :p.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.