10 lipca 2018, Wojciech Kulik

Głośnik Platinet BAMBOO sposobem na pozbycie się przewodów

Kategoria: Komputery Peryferia RTV Audio Ciekawostki Gadżety Głośniki, Tematyka: Głośniki 2.1 Głośniki bezprzewodowe Głośniki bluetooth Platinet

Platinet BAMBOO to głośnik bluetooth, który może znaleźć swoje miejsce na biurku albo też na meblach. Jego mocnymi stronami mają być: „dynamiczny dźwięk” i stylistyka łącząca nowoczesność z klasyką.

Zaledwie tydzień temu po raz pierwszy zobaczyliśmy Platinet DUO, a teraz producent ma do zaprezentowania kolejny głośnik bluetooth. Ten (nie bez powodu) nazywa się BAMBOO.

Na konstrukcję o nazwie Platinet BAMBOO składają się dwa głośniki pełnozakresowe i subwoofer. Łączna moc tego zestawu wynosi 35 watów, a producent zapewnia, że efektem jego działania jest „czysty i dynamiczny dźwięk z wyrazistym podkreśleniem basów”.

Platinet BAMBOO głośnik

Choć głośniki bluetooth kojarzą się głównie z plenerem, ten ważący prawie 1,5 kilograma model powstał przede wszystkim po to, by użytkownik mógł pozbyć się przewodów z biurka czy mebli. Cechuje go ciekawa stylistyka podkreśloną czarną tkaniną oraz (tłumaczącym nazwę) drewnem bambusowym z przodu i z tyłu. 

Platinet BAMBOO tył

W swoim standardowym trybie głośnik łączy się ze źródłem dźwięku za pomocą technologii Bluetooth 4.0, ale w razie potrzeby można również skorzystać z gniazda mini jack. Warto także wspomnieć o wbudowanym mikrofonie pozwalającym na uzyskanie zestawu głośnomówiącego.

Platinet BAMBOO bok

Cechujący się pojemnością 2600 mAh akumulator ma zagwarantować nawet 11 godzin odtwarzania muzyki. Brzmi nieźle, ale czy można to samo powiedzieć o głośniku, okaże się wkrótce. Zainteresowani muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 399 złotych.

Źródło: Platinet

Komentarze

 • drcocaina, #

  Myszka Miki po jakiś dopalacz chyba - fatalnie wyglądają.

 • Lister, #

  Pozbyliśmy się kabli, hmmm, czyli po 11h wymieniamy akumulatorki na nowe naładowane w ładowarce? :>

  No i z całym szacunkiem, ale bass? Wolne żarty na takim maleństwie... To tylko propagandowa papka.
  Gdzie dopisek o artykule sponsorowanym?

 • el_profeta, #

  "...z wyrazistym podkreśleniem basów” - to nie znaczy że bass taki iż monitor będzie podskakiwać.

 • Lister, #

  Och, tu nie chodzi o drżenie szyb, ale o prostą zależność fizyczną. Gdzieś widziałem ładny wykres zrobiony przez zawodowców w tym temacie - w skrócie: im mniejsza średnica, tym mniej tego basu słychać (no chyba że uwielbiasz dudnienie). Przy tym co widzę na zdjęciu, to nie będzie żadnego basu. W moim tanim Logitechu 2.1 średnie są tej wielkości, co ten niby bass...
  Redaktor przepisał bezrefleksyjnie papkę reklamową z broszurki i tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.