12 kwietnia 2017, Wojciech Kulik

Pizza z drukarki 3D - to naprawdę ciekawy pomysł

Kategoria: Ciekawostki, Tematyka: drukarki 3D

Wyobraźcie sobie możliwość wybrania nie tylko smaku, ale też kształtu i konkretnej liczby kalorii waszej pizzy. Kiedyś będzie to rzeczywistość.

Drukarki 3D pozwalają tworzyć najrozmaitsze przedmioty. Amerykanie udowodnili, że mogą przydać się także do… przygotowywania pizzy.

Chef3D to drukarka 3D amerykańskiej firmy BeeHex, która jest w stanie szybko przygotować pizzę o określonym przez klienta kształcie i składzie (na przykład bezglutenową, jeśli taka jest jego wola). Ba, można dokładnie dostosować liczbę kalorii, jaką będzie miała gotowa potrawa.

I choć redukcja kosztów jest tutaj raczej wątpliwa, to możliwość zaoferowania pysznej pizzy w kształcie serca czy DualShocka z pewnością jest czymś, co może wyróżnić restaurację na tle konkurencji. Nie dziwi więc, że już teraz pojawiają się informację, że zainteresowana produktem jest „pewna duża sieć pizzerii”.

Oficjalna premiera urządzenia jest jeszcze przed nami. A jak ono w ogóle działa? Otóż jednej z dysz powierzone jest dostarczanie ciasta, a kolejnym – sera i sosu. Ponoć producent opracował system automatycznego czyszczenia, dzięki czemu warunki mają być w stu procentach higieniczne.

Ciekawa jest też historia tego urządzenia. Odpowiada za nie bowiem Anjan Contractor, który wcześniej za 125 tysięcy dolarów stworzył drukarkę 3D do drukowania pizzy... w kosmosie. Za projekt ten płaciła agencja NASA.

Źródło: BeeHex, Tech Insider

Komentarze

 • d i l, #

  Pizza jak pizza, ale takie piwo, czy inny łyskacz to byłoby coś...

 • Filippo386, #

  Ciekawe...ale najprawdopodobniej niezdrowe :(

 • Marucins, #

  PIZZA?
  Jakaś syfiaszcza chemia, która obok prawdziwej pizzy nie leżała.

 • vide cui fidas, #

  Dobra i zdrowa pizza to taka jaką się samemu zrobi...

 • Mariusz Ignar, #

  Najlepiej upieczona na mące zrobionej z ziarna własnej uprawy, ekologicznych pomidorach oraz koniecznie z serem od rolnika (optymalnie mieć oczywiście własną krowę).

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.