7 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Pierwszy rolowany telewizor OLED od LG w tym roku trafi do sprzedaży

Kategoria: RTV Telewizory, Tematyka: LG OLED CES 2019, Producenci: LG

To urządzenie, które firma LG zapowiadała od dłuższego czasu, a podczas targów CES 2019 ogłosiła, że jego premiera jest już naprawdę blisko – przygotujcie się, bo wkrótce nadejdzie pierwszy rolowany telewizor OLED.

Pierwszy na świecie rolowany telewizor OLED to cudo, jakie firma LG zaprezentowała podczas swojej konferencji zorganizowanej z okazji targów CES 2019. „Już to widzieliśmy”, powiecie? I będziecie mieli rację, ale tylko częściowo, bo tym razem nie jest to prototyp, lecz działający sprzęt, który przed końcem tego roku trafi na półki sklepowe.

Pierwszy rolowany telewizor OLED od LG

LG SIGNATURE OLED R – tak nazywa się ten innowacyjny telewizor, który „całkowicie zmienia nasze podejście do oglądania telewizji”. Czy producent aby nie przesadza, używając takiego stwierdzenia? Cóż, każdy musi to ocenić sam, ale pozwólmy może mu je uzasadnić.

LG OLED R tryby

Otóż, zwijanie i rozwijanie ekranu ma być nie tylko (robiącym wrażenie) bajerem, ale też praktycznym rozwiązaniem. W trybie Full View (pełnego rozwinięcia) jest właściwie jak klasyczny telewizor, ale po transformacji w Line View (gdy zostaje tylko niewielki prostokąt) jest znacznie subtelniejszy i może służyć za zegar, centrum powiadomień czy odtwarzacz muzyki (lista funkcji będzie znacznie dłuższa). 

LG OLED R Line

Ostatnim trybem jest Zero View, w którym w ekran jest całkowicie schowany i wtedy też sprzęt pełni funkcję 4.2-kanałowego, obsługującego Dolby Atmos systemu audio o mocy 100 W.

To telewizor z wyższej półki

Skoro wspomnieliśmy już o jakości dźwięku, to najwyższy czas omówić też kwestię obrazu. Dzięki panelowi typu OLED można oczywiście liczyć na głęboką czerń i wysoki kontrast, ale to nie wszystko. 

LG OLED R full

Producent przekonuje też o żywych kolorach, obsłudze HDR, płynności 120fps, rozdzielczości 4K i funkcjach poprawy jakości „zasilanych” przez procesor Alpha 9 drugiej generacji. Będzie jak inne OLED-y 4K z tegorocznej oferty LG, o której już pisaliśmy. Oznacza to także dostęp do funkcji systemu webOS 4.5 oraz możliwość skorzystania z pomocy Asystenta Google i Alexy Amazona. 

LG zapowiada rewolucję

„Najnowsze osiągnięcie LG jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę w tej dziedzinie. Firma opracowała telewizor, którego ekran wydaje się zaprzeczać logice oraz sprawia wrażenie, że w cudownym sposób pojawia się i znika” – zachwala producent.

„Telewizor OLED ze zwijanym ekranem ma rzeczywiście rewolucyjną konstrukcję, która uwalnia widzów od konieczności ustawiania telewizora na tle ściany i pozwala na swobodne aranżowanie przestrzeni, która nie musi być już na stałe zarezerwowana w jednym stałym miejscu pod telewizor” – dodaje.

LG OLED R CES

Premiera planowana jest na drugą połowę tego roku, ale niestety nie poznaliśmy jeszcze ceny. Zastanawiacie się jednak pewnie, jaka jest trwałość takiego sprzętu. Otóż LG zapewnia, że egzemplarz jego SIGNAUTRE OLED R wytrzyma 50 tysięcy zwinięć/rozwinięć. 

Źródło: LG, Engadget

Komentarze

 • kokosnh, #

  łatwość do transportu, super. Już miałem nieprzyjemność przewozić jednego OLED-a autem, strach na każdej nierówności, bo trzeba było go na płasko ustawić, aby wszedł.

 • BrumBrumBrum, #

  właśnie.
  a co do tego wielkiego pudła, jest po prostu długie. do busika wejdzie, do osobówki nie. Gdyby zwijali to bokiem, byłoby ok :)

 • rahl_r, #

  E tam, nie wejdzie, złożysz tylną kanapę to na długość zapakujesz ze sześć sztuk. ;D

 • angelboy, #

  ciekawe jak będzie z wytrzymałością i ilością złożeń/rozłożeń :)

 • Samarytanin, #

  Jak byś czytał, a nie tylko obrazki oglądał, to byś nie zadawał pytania na które jest odpowiedź we wpisie.

 • angelboy, #

  jakbyś nie pajacował to byś wiedział że większość rzeczy w necie jest przekłamana i kupowana, życzę powodzenia w dalszym cukierkowym świecie :)

 • Preston2009, #

  Ciekawe jak wygląda system utrzymania go w pozycji rozwiniętej. Czy przypadkiem nie będzie "opadał".

 • loctor, #

  Myślę, że można spokojnie założyć, że po 2-3 latach będzie się z nim "przypadkiem" działo wiele rzeczy.

 • rahl_r, #

  Myślisz, ze ludzi, których stać na takie Ferrari wśród TV się tym przejmują ?? Do tego czasu będą już dwie kolejne iteracje i tak trzeba będzie zmienić sprzęt.

  P.S. Ludzie jak na tym filmiku, poświęcają na korzystanie z TV średnio 10s na dobę, więc przy takim użytkowaniu i tak wystarczy na 100lat ;)

 • rulax, #

  Fajne telewizory to jedna sprawa, a to co na nich oglądać - druga :)))) Płacić 30 k zeta aby w dobrej jakości obejrzeć reklamę środka na hemoroidy - bezcenne.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap