11 lipca 2018, Wojciech Kulik

Phantom Doctrine to polski, „szpiegowski XCOM”, w który zagramy w sierpniu

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: polskie gry Zwiastuny gier strategia CreativeForge Games Kiedy premiera, Producenci: CreativeForge Games

Odpowiedzialne wcześniej przede wszystkim za Hard West warszawskie studio CreativeForge Games poinformowało, że już w przyszłym miesiącu na rynku zadebiutuje jego szpiegowska turówka Phantom Doctrine.

Twórcy niezłego, choć niedopieszczonego Hard West, powrócą wkrótce z zupełnie nowym tytułem. Ekipa CreativeForge Games ze stolicy zdradziła, kiedy światło dzienne ujrzy jej Phantom Doctrine i okazało się, że długo czekać nie będziemy.

Phantom Doctrine screen 1

Grze Phantom Doctrine mieliśmy okazję przyjrzeć się podczas ubiegłorocznego Gamescomu i od tamtego czasu mocno trzymamy kciuki, by tym razem potencjał został odpowiednio wykorzystany. Ten jest bowiem olbrzymi, jako że mamy tutaj do czynienia z czymś, co można by określić jako „rozbudowany, szpiegowski XCOM”.

Phantom Doctrine screen 2

Turowa strategia Phantom Doctrine przenosi nas do czasów zimnej wojny, tyle tylko ze przedstawia ich alternatywną wersję. W niej rywalizują ze sobą dwie agencje wywiadowcze, a zadania, jakie postawią przed nami twórcy w ponad 40-godzinnej kampanii, polegać będą nie tylko na starciach, ale też na zarządzaniu organizacją, rozwijaniu technologii czy prowadzeniu przesłuchań. 

Phantom Doctrine screen 3

Dużo swobody i mnóstwo smaczków, które sprawiać mają, że nie będzie to tylko klon XCOM-a, ale całkowicie oryginalna produkcja, mająca wiele do zaoferowania tym, którzy zdecydują się na danie jej szansy. Taka możliwość pojawi się już 14 sierpnia 2018 roku, kiedy Phantom Doctrine zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One (o czym informuje poniższy zwiastun).

Phantom Doctrine – zwiastun gry:

Źródło: Good Shepherd Entertainment

Komentarze

 • Kenjiro, #

  Może być ciekawie, czekam na cenę wersji pudełkowej (ew. GOG).

 • Aquagen, #

  Nie jestem graczem, ale tę właśnie grę na pewno kupię i przejdę. Czy może ktoś zna podobne tytuły o tematyce szpiegowskiej, ale nie strzelanki tylko właśnie w tym klimacie.
  Swoją drogą mogliby pójść dalej w tym kierunku i zaadoptować kolekcję przynajmniej 4 pierwszych książek Włodzimierza Sokołowskiego vel Vincenta V. Severskiego ("Nielegalni","Niewierni","Nieśmiertelni","Niepokorni"). Same książki też polecam.

 • djgromo, #

  Seria Commandos.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.