10 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Pendrive 4 TB i przenośne SSD godne uwagi - SanDisk i WD na CES 2019

Kategoria: Komputery Peryferia Ciekawostki Dyski zewnętrzne Pamięć flash, Tematyka: SanDisk Western Digital WD CES 2019, Producenci: SanDisk Western Digital WD

Firma Western Digital pokazała podczas targów CES 2019, nad czym pracowali w ostatnich miesiącach inżynierowie WD i SanDisk. Trzeba przyznać, że miała się czym pochwalić.

Prototypowy pendrive o pojemności 4 TB oraz przenośne SSD o szybkości sięgającej 1 GB/s to najważniejsze, ale nie jedyne nowości marek SanDisk i WD, jakie firma Western Digital zaprezentowała podczas tegorocznej edycji targów CES.

W ubiegłym roku na CES-ie pokazany został najmniejszy na świecie pendrive o pojemności 1 TB. W tym roku firma Western Digital postanowiła podnieść poprzeczkę ...i to bardzo wysoko, bo zaprezentowała jego 4-terabajtowego następcę. Ta rewolucyjna pamięć flash cechować ma się równocześnie wcale-nie-tak-dużymi gabarytami, a dopełnieniem całości mają być niezłe transfery, zapewniane dzięki łączności USB 3.1 typu C. Na razie to jednak tylko prototyp

SanDisk pendrive 4TB

Dla osób, które oczekują jeszcze większej szybkości poza domem, przygotowane zostały z kolei przenośne dyski z serii SanDisk Extreme PRO Portable SSD. Zamknięte w obudowach spełniających wymogi normy IP55 nośniki pamięci mają wyróżniać się przede wszystkim niezwykłą wręcz wydajnością. W optymalnych warunkach dane mają być odczytywane w tempie 1 GB/s. Testy pokażą jak jest w rzeczywistości, a nie będzie trzeba na nie długo czekać, bo rynkowy debiut tych modeli jest zaplanowany na wiosnę.

SanDisk Extreme PRO Portable SSD

Zaprezentowany został również WD My Passport Go SSD – przenośny, półprzewodnikowy magazyn danych o pojemności do 1 TB. On także został zaprojektowany z myślą o zadaniach terenowych, o czym świadczą przede wszystkim niska waga i wytrzymała obudowa uzupełniona gumą (i z miejscem na przewód). – „Cały czas rozwijamy nasze produkty, by pomagać klientom w znajdowaniu nowych sposobów na korzystanie z ich cyfrowych treści”, podsumował David Ellis z Western Digital.

WD My Passport Go SSD

Ostatnią nowością, o której warto wspomnieć, jest usługa chmurowa SanDisk Flashback, która pozwala użytkownikom nośników spod tego znaku na tworzenie backupu przechowywanego online, do którego dostęp można uzyskiwać również wtedy, gdy nie ma się przy sobie dysku. 

Źródło: Western Digital

Komentarze

  • MichalZ1976, #

    A cena też prototyp ^^

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.