22 lutego 2019, Wojciech Kulik

Panasonic pokazał nowe soundbary

Kategoria: RTV Audio, Tematyka: Panasonic soundbary, Producenci: Panasonic

Panasonic SC-HTB900, SC-HTB700 i SC-HTB510 to soundbary, które z powodzeniem mają zastąpić klasyczne zestawy kina domowego. Przestrzenny dźwięk, szeroka funkcjonalność i nienaganna estetyka to ich cechy charakterystyczne.

Soundbary nadrabiają tam, gdzie telewizory niedomagają. Te z logo Panasonica mają wywiązywać się z tego zadania bez najmniejszych problemów, a do tego zachwycać tych, którzy zdecydują się na ich zakup. W jaki sposób japoński producent zamierza to osiągnąć? Wytłumaczył przy okazji prezentowania trzech najnowszych modeli.

Podczas dużego wydarzenia we Frankfurcie przedstawiciele firmy Panasonic zaprezentowali między innymi wieże i mikrowieże z najnowszymi technologiami oraz tegoroczne telewizory OLED i LCD, ale też trzy dobrze zapowiadające się soundbary: SC-HTB900, SC-HTB700 i SC-HTB510. Według producenta są to „najbardziej kinowe i wyrafinowane muzyczne zestawy audio kina domowego w historii”.

Panasonic soundbar

Dwa pierwsze zapewniać mają kinową jakość dźwięku przestrzennego dzięki obsłudze takich (niewymagających raczej przedstawienia) technologii jak Dolby Atmos czy DTS:X – z dodatkowymi głośnikami skierowanymi w górę. Ten najwyższy model został ponadto zaprojektowany przez inżynierów Technics w taki sposób, by równie zadowalające było dla użytkowników oglądanie filmów, jak i słuchanie muzyki, przede wszystkim koncertowej. 

Panasonic SC-HTB700
Na zdjęciu: zestaw Panasonic SC-HTB700. Pozostałe wyglądają podobnie.

„Podczas oglądania filmów ożywają dźwięki głosów, przedmiotów, a nawet muzyki, a widzowie czują się tak, jakby byli w centrum akcji – nie może nachwalić się producent. – Wirtuozi z Technics tak udoskonalili zestaw SC-HTB900, by dźwięk nie tylko był najbardziej wyrafinowany z możliwych, ale również, by emitowany dźwięk doskonale uzupełniał wizualizacje i słuchacz mógł zyskać prawdziwe poczucie realizmu akustycznego”.

Panasonic SC-HTB900
Tak wygląda wnętrze soundbara Panasonic SC-HTB900.

Zestawy Panasonic SC-HTB900 i SC-HTB510 zostały wyposażone w moduł Chromecast. Pozwala to na bezproblemowe strumieniowe przesyłanie muzyki ze smartfona lub innego urządzenia mobilnego i cieszenie się jej wysoką jakością. Te dwa modele umożliwiają również nawiązanie głosowej komunikacji z Asystentem Google (o ile podłączony jest do nich inny kompatybilny sprzęt). 

Panasonic soundbar Chromecast
Funkcja Chromecast dostępna jest w modelach SC-HTB900 i SC-HTB510.

SC-HTB900 to zestaw o mocy 505 W, z 6 głośnikami średniotonowymi i 2 głośnikami wysokotonowymi Hi-Res Audio, SC-HTB700 ma moc 376 W i 3 głośniki średniotonowe, a SC-HTB510 cechuje się mocą 240 W i obecnością 2 głośników. W każdym z trzech zestawów znajduje się również 16-centymetrowy, bezprzewodowy subwoofer. Producent zwraca również uwagę na elegancką stylistykę całej trójki.

Źródło: Panasonic

Komentarze

  • bodziokrak, #

    Jak myślicie czy takie firmowe grajbelki nawet 5000zł potrafią coś zagrać? Sam mam głośniki dali zensor 7 + vocal wzmak denon 2300 myślę nad dołożeniem tylnich i suba a jeszcze są nawet dodatkowe do dźwięku atmos. Nazwałbym mój zestaw jako budżetowy do kina w sam raz audiofilem nie jestem. Puściłem sobie dzisiaj film, tylko na tych przednich głośnikach, nie co głośniej, fajnie to brzmi strzelanie, wybuchy, żadnego charczenia, czy da się jakoś porównać tego typu wynalazki?

  • brigthmight, #

    Da sie porownac. Idziesz do salonu gdzie maja salke odsluchowa i mowisz ze chcesz posluchac. Bedziesz mial porownanie z pierwszej reki. Zlota zasada - jesli nie slyszysz roznicy nie warto doplacac. Kazdy czlowiek ma inny sluch. Jeden powie ze slyszy kolosalna roznice, drugi powie ze to jest to samo i obaj beda mieli racje.

  • dziks, #

    Dokladnie tak jak piszesz! Swojego czasu mialem zajawke na dobre stereo. Obszedlem pol miasta odwiedzajac wszystkie znane mi salony muzyczne i dopiero wtedy zrozumialem, ze wybieranie naglosnienia opierajac sie na testach z www, to jak szukanie zony na tinderze - mozesz miec szczescie i trafic w swoj gust, ale mozesz tez zalowac wyboru latami ;)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)